V pražské střelnici sice medaili nezískali, ale předvedli několik kvalitních výkonů. „Konkurence byl na vysoké úrovni. Vždyť se zde sešla elita z celé republiky,“ uvedl kouč Jiří Pokorný.
Kolín nominoval na tuto soutěž celkem šest sportovců, ale na samotný závod se nakonec probojovali čtyři střelci, v kategorii do 14 let Hana Šimáková a Tomáš Coubal a v kategorii do 12 ti let Kryštof Henych a Tomáš Záliger.
V první směně se blýskl hezkým výsledkem 295 bodů Tomáš Coubal, ale v celkové silné konkurenci to stačilo jen na 20 místo. V další směně v kategorii do 14 let nastřílel Kryštof Henych po slabším začátku 281 a umístil se na 45. příčce.
V kategorii do 12 ti let napálil Tomáš Záliger 283 bodů a to stačilo jen na 25 místo. „Radost nám udělala začínající Hana Šimáková, která nastřílela solidní výsledek 291 bodů a ve své kategorii dívek obsadila 14 příčku,“ podotkl Pokorný. „Naši střelci byli zároveň zařazeni do družstva Středočeského kraje. To však skončilo na šestém místě v kategorii chlapci 13-14 let,“ dodal Jiří Pokorný
Oddíl sportovní střelby DDM Kolín, který se jako jediný na okres Kolín věnuje soustavně mládeži a pravidelně vysílá své sportovce na vrcholné závody v rámci celé České republiky, potvrdil vzrůstající výkonnost mladých sportovců.