„Na místo závodu jsme se dostavili již v pátek večer, protože cesta z Kolína do Karlových Varů by pro střelce nebyla dobrá těsně před závodem. To se nám vyplatilo až druhý den, kdy startovalo šest střelců v disciplíně sportovní malorážka 60 ran vleže. Celkový počet nastřílených bodů byl nižší než obvykle, protože nad střelnicí panovalo horší počasí, střídavě oblačno a vítr, a ztěžovalo míření na terč,“ uvedla kolínská závodnice Barbora Filounová.

Z kolínských střelců se nejlépe umístil Václav Jeřábek, který skončil nástřelem 570 (max. 600) bodů na 5. místě.

V kategorii dorostenců ho následovali Jiří Schneider na 14. místě s 561 body a Ondřej Novák s 552 body na 24. místě.

V dorostenkách se nejlépe umístila Barbora Filounová na 5. místě s 558 body. Monika Mikšovská překvapila, skvěle se vyrovnala s novou zbraní a téměř bez tréninku skončila s 543 body na 14. místě. Na 15. místě se umístila nejmladší Kristýna Černá (535 bodů).

Odpoledne bylo ve znamení vzduchových zbraní – zde už startovali i pistoláři, a to velice úspěšně.

Veronika Voborová vyhrála kategorii dorostenek s 367 body (max. 400). Za dorostence střílel Ondřej Pospíšil a s 368 body získal 2. místo. Dorostenky – vzduchová puška – ovládly Monika Mikšovská a Kristýna Černá (2. a 3. místo) s 370 a 369 body.

O pár bodů méně (364) přineslo Barboře Filounové 5. místo. Václav Jeřábek mezi dorostenci nastřílel 360 bodů a získal 3. místo. Jiří Schneider za výkon 356 bodů obsadil 5. místo. Na 12. místě se umístil Ondřej Novák (342 bodů).

V neděli pokračovaly závody disciplínou malorážka na 3x20 ran (vleže, vestoje a v kleče). Zde startovali pouze tři kolínští střelci.

Nejlépe to zvládl Jiří Schneider, který si 533 body zasloužil 2. místo. Ondřej Novák a Barbora Filounová závod příliš nezvládli (469 a 480 bodů), ale i tak získali 4. a 2. místo ve svých kategoriích.

Tyto závody pokračují ještě dvěma koly – v Manušicích a v Plzni. Podle bodů získaných v jednotlivých kolech se střelci nominují do celkového finále.
Podle umístění Kolíňáků na tomto prvním kole vypadá letošní Český pohár talentované mládeže po SSK Kolín velice dobře.⋌