ŘÍJEN

Po dramatickém závěru středočeského krajského přeboru postoupily dorostenky Sokola Kolín do semifinále mistrovství ČR, které se odehrálo na stadiónu pražské Slavie. Boj o postup mezi osm nejlepších týmů naší republiky svedli také dorostenci. Zatímco děvčata prošla semifinálovým utkáním jako nůž máslem a postoupila z 2. místa, chlapcům v dramatickém závěru chybělo na postupové 5. místo pouhých 8,5 bodu.

Házenkáři Kolína sehráli vítězně druhé kolo Českého poháru. Před vlastními fanoušky porazili Strakonice, hrající druhou ligu jihozápadní část.

Basketbalisté BC Kolín vstoupili neúspěšně do nového ročníku Mattoni NBL. V Děčíně prohráli 63:82.

Okresní přebor ve fotbale pokračoval 7. kolem. V něm se střetly dva průběžně nejlepší týmy. V duelu Ratboř – Třebovle se po zásluze radovali domácí, kteří matně hrajícímu lídru soutěže připravili první porážku v soutěži. Zajímavostí kola byla návštěva v Bečvárech. Na Velký Osek zde dorazilo pouhých osm diváků!!!

Hokejisté Žabonos poprvé v novém ročníku krajské ligy mužů prohráli. Lídr tabulky nestačil na domácí Jesenici (3:5).

Basketbalisté Kolína slaví první výhru v nejvyšší soutěži. Ve druhém kole zvítězili na půdě nováčka z Vyšehradu 104:85.

V pátém kole 2. ligy házenkářů se utkaly o první místo v tabulce dosud neporažené týmy. Kolín zavítal na hřiště Baníku Most, kde však prohrál 31:36.

Stolní tenisté FK Kolín zahájili ligovou sezonu porážkou s Hradcem Králové. Nedařilo se ani družstvu žen, které podlehlo Vlašimi 2:8.

Fotbalistky Hradišťka I zaznamenaly ve druhé lize první vítězství. Doma porazily Malou Skálu 3:1.

V Táboře se konalo finále mistrovství České republiky v soutěži družstev dorostenek. Na konci závodu mohly kolínské dorostenky slavit, protože po velkém dramatu skončily na stříbrném stupínku, čímž zaznamenaly jeden z největších úspěchů kolínské atletiky v historii.

V Kolíně se jel čtvrtý závod Českého poháru v cyklokrosu. Při neúčasti Štybara a spol vyhrál snadno Martin Bína.

V utkání okresního přeboru ve fotbale Český Brod – Ratboř vstřelili domácí hráči během první minuty dva góly!

Fotbalisté Kouřimi mají nového trenéra. Jiřího Mašatu vystřídal Ladislav Hájek.

Vítězem 83. ročníku Drozdova běhu se stal Jiří Miler. Druhý skončil domácí Zdeněk Hejduk a třetí jeho oddílový kolega Václav Škvor.

Kolínští volejbalisté se s podzimní částí krajského přeboru rozloučili vítězstvím v Týnci nad Sázavou. Po první polovině soutěže jim patří čtvrtá příčka.

Fotbalisté Kolína vyhráli ve šlágru kola krajského přeboru v Zápech a po jedenácti kolech se poprvé usadili na prvním místě tabulky.

Nohejbalisté Českého Brodu nezvládli baráž o extraligu. Nestačili na Děčín.

Kolínští volejbalisté mají nové hřiště a zázemí. Hřiště ve volejbalovém areálu v Borkách prošlo několikaměsíční rekonstrukcí, na níž 40 tisíci přispěla i kolínská radnice. V sousedství pak vyrostla nová chata, která bude sloužit jako šatna a klubovna.

Kolínským plavcům se v domácím bazénu dařilo. Ve třetím kole krajské soutěže získali celkem 38 medailí.

Rekordních 1250 diváků vidělo tradiční derby mezi hokejisty Kolína a Nymburka. Z jasné výhry 7:2 se nakonec radovali Kozlové.

Ve čtvrtém kole krajské soutěže nejmladších plavců získali kolínští závodníci v Mladé Boleslavi šest cenných kovů.

Poslední den v tomto měsíci se odehrálo dlouho očekávané fotbalové derby mezi Polepy a Kolínem. Favorit tento prestižní duel zvládl a vyhrál 4:1.

LISTOPAD

Kolínští basketbalisté odehráli regionální derby v Poděbradech, kde nakonec po boji vyhráli 82:80.

Kolínský střelec Tomáš Záliger získal na závodech v Rohozci zlatou medaili.

Daniel Radovesnický se stal vítězem Memoriálu Karla Hartiga a Jardy Zadražila ve sportovní gymnastice v kategorii dorostenců.

Významného úspěchu dosáhl mladý šachista Sokola Kolín Tadeáš Baláček na mistrovství Čech. V nejvyšší kategorii chlapců do 16. let bylo na startu bylo 62 hráčů a hráček ročníků 1995 a 1994. Teprve čtrnáctiletý nejmladší člen kolínského Sokola Tadeáš Baláček se umístil jako první ve svém ročníku 95 a získal stříbrnou medaili v celé soutěži.

V dalším kole základní části krajské soutěže získali kolínští plavci v neratovickém bazénu 26 medailí, navíc vylepšili šest oddílových rekordů.

Hokejové derby mezi Kolín a Kutnou Horou rozhodovaly nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté. Duel sledovalo 1630 diváků!

Kolínští taekwondisté z klubu TAEHAN si z posledního Prague Open přivezli velké množství cenných kovů. Dokonce získali putovní pohár za vítězství v soutěži družstev.

Klubové vedení Velimi vyměnilo na poslední tři zápasy trenéra. Jiřího Holatku nahradil Jakub Stach. Pod jeho vedením tým třikrát v řadě vyhrál.

Další hokejové derby mezi Nymburkem a Kolínem vyhráli domácí hráči 7:4.

Skončila podzimní část fotbalových soutěží.

Soupisku basketbalového klubu BC Kolín doplnil Pavel Hemmy.

Podzimní část populární tipovací soutěže Fortuna liga skončila. Vítězem se stal Otakar Kuchař, otec Tomáše, který dlouhé roky hrával za pražskou Slavii.

Futsalisté SKP Kolín se nakonec po dlouhých debatách přihlásili do mistrovských soutěží. Budou hrát okresní přebor Prahy – východ.

V kolínské sokolovně se konal krajský přebor ve sportovní gymnastice dívek, kterého se zúčastnily gymnastky z pěti oddílů Středočeského kraje.

Kolínská děvčata startovala v pěti kategoriích a všude si odnesla zlato.

Jihlavský útočník Karel Nekvasil skončil u týmu Kozlů.

U fotbalového týmu Polep skončil jako trenér Miloš Malina.

PROSINEC

Sportovní gymnastky Sokola Kolín se v Praze zúčastnily republikového přeboru České obce sokolské. Zastoupení měly ve všech kategoriích, mladší a starší žákyně, juniorky i ženy. Žádnou medaili ale nepřivezly.

Daniel Radovesnický obhájil titul na přeborech ČR v povinných sestavách.

Jeho oddílový kolega David Kardoš zase vyhrál mezinárodní závody v Šumperku.

Stolní tenisté FK Kolín se dočkali první výhry ve třetí lize. Na domácích stolech porazili Kostelec nad Orlicí.

Doslova medailové žně předvedli kolínští plavci v Příbrami na Zimním přeboru Středočeského kraje žactva, který byl zároveň kvalifikací na Mistrovství České republiky. Osm reprezentantů Sportovního oddílu plavání Kolín vybojovalo celkem dvaadvacet medailí. Navíc Marie Neumannová a Jakub Svoboda každý svůj start proměnili v zisk medaile.

Fotbalové Zásmuky a Kouřim mají nové trenéry. U prvně jmenovaného týmu vystřídal Josefa Jůzu Pavel Klouček. V Kouřimi zase nahradil Ladislava Hájka Petr Holý.

Denisa Försterová je nejrychlejší českou desetiletou plavkyní. Na republikovém šampionátu v plavání získala zlatou medaili na 50m volný způsob.

Hokejbalisté Kolína zakončili podzimní část druhé ligy domácím vítězstvím nad týmem Kert Park Praha B 5:1.

Starší žáci fotbalového klubu FK Kolín obsadili na mezinárodním halovém turnaji v Bruntále solidní čtvrté místo.

Stolní tenisté FK Kolín zakončili kalendářní rok ve třetí lize vítězstvím nad v Liberci. Naopak ženám se nedařilo. V Jaroměři i Trutnově prohrály.

Kolínští sportovní gymnasté skončili v 1. lize družstev na třetím místě.

Kolínský hokejista Karel Nedbal odešel na střídavý start do prvoligového Hradce Králové.

V dalším kole druhé ligy na sebe narazili hokejisté Kutné Hory a Kolína. Z výhry 6:4 se radovali Kozlové.

Gymnázium Český Brod vyhrálo krajské kolo v šachu středních škol.

Futsalisté SKP Kolín odehráli další turnaj na domácí palubovce. Proti soupeřům si otevřeli střelnici. Ve dvou zápasech nastříleli celkem 29 gólů.

Šachisté Kolína sehráli poslední utkání ve druhé lize v tomto roce. Na domácích stolech přehráli Říčany.

Posledním letošním velkým halovým atletickým závodem byla tradiční žákovská Vánoční hala v Praze na Strahově. Kolínská výprava na těchto závodech získala jednu zlatou, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Kolínští žáci a žákyně tak napsali velice vydařenou tečku za úspěšným atletickým rokem 2009.

Ortoped Jan Balík se stal novým předsedou výkonného výboru Občanského sdružení Sparta Kolín. Rozhodli o tom členové na mimořádně svolané valné hromadě. Spolu s ním se změnil i sedmičlenný výbor. Důvodem pro svolání hromady byla problematická situace v klubu – organizační a finanční.

Kolínským střelcům se na 3. ročníku Poháru ředitele DDM Kolín docela dařilo. Celkem získali pět medailí – dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou.

Fotbalisté Polep mají nového trenéra. Miloše Malinu vystřídal u desátého týmu krajského přeboru Jaroslav Bejlek.

Vítězem 39. ročníku tradičního turnaje v bleskovém šachu se stal Jiří Černovský z Kutné Hory.

Společná kolínská garda Sparta/AFK skončila na halovém turnaji v Chrudimi čtvrtá.

Basketbalisté Kolína zakončili rok 2009 porážkou v Opavě 77:89.

Jubilejní 50. ročník Silvestrovského běhu vyhrál Michal Dvořák z USK Praha. Druhý skončil vítěz předchozích dvou ročníků Zdeněk Hejduk.