Příprava na ledě probíhala dvoufázově a prolínala se s taktickou přípravou a s výkladem pravidel a změn týkajících se letošní sezony.

Soustředění se zúčastnili všichni kolínští hráči včetně posily z Německa Roberta Pabsta, který nastoupí už ke své třetí sezoně v barvách Kolína.

Jak jsme již informovali, v pátek 15. srpna nastoupili Draci Kolín k přípravnému zápasu, který podle nových pravidel byl hrán 3 krát 20 minut (doposud se zápasy hrály tak, že každá třetina byla o pět minut kratší), a dostatečně tak prověřil fyzickou kondici obou soupeřů.

V karlovarském týmu chyběli bratři Jiří a Tomáš Bergerovi a hosté z Kolína postrádali zraněného Hrona.

I když zápas byl hrán v rámci letní přípravy v přátelském duchu, oba týmy předvedly velmi kvalitní výkon. Branky však padaly pouze do karlovarské branky a střelci Dobruský, Raul a Šafránek měli co oslavovat. Alespoň jeden čestný úspěch zaznamenal Michal Geier z Karlových Varů, který vstřelil první branku utkání, zároveň však ale poslední úspěch Karlových Varů.

SKV Sharks Karlovy Vary - SK Draci Kolín 1:6

Branky: Geier - Dobruský 3, Raul 2, Šafránek. Vyloučení: 3:3. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:4.

Sestava Kolína: Boček - R. Buhr, Kubeš, Pabst - Šafránek, Dobruský, Obořil, Najbrt, Raul, Anderle, Novák, Glier, V. Buhr. Trenér: Stanislav Tejkal.

Michal Najbrt