Společný závod juniorů, juniorek a žen jezdci z kolínského klubu zcela ovládli. Mezi juniorkami zvítězila Karolína Kalašová způsobem start - cíl a druhé v pořadí nadělila sedm minut. „Neztratila by se ani v kategorii žen,“ upozornil trenér Jan Slavíček. Juniorům kralovala dvojice Jan Nesvadba - Josef Rajchart, která sice nenosí kolínské barvy, ale Slavíček je vzal na kemp jako své svěřence z juniorské reprezentace. Za nimi následoval třetí Tomáš Paprstka a čtvrtý Dan Veselý.
V pravé poledne odstartovali svůj závod muži. Organizátoři umístili trať mezi místní vinice. Startovní pole čítalo na 55 závodníků a velmi slušnou konkurenci bikerů z Rakouska, Slovinska či Maďarska. Start se vydařil Filipu Eberlovi a Tomáši Peškovi, kteří se společně usadili na špici. Za nimi se vytvořila asi osmičlenná skupinka pronásledovatelů, za kterou jezdil ještě Lukáš Sáblík.
Ve druhém kole nestačil tempu Tomáš Pešek a propadl se zhruba na sedmou pozici. Naopak Filipa Eberla od té doby jeho soupeři už neviděli. Svůj náskok neustále zvyšoval a cílem projel jako vítěz s náskokem téměř tří minut před druhým Rakušanem Jakobem Nimpfem. Pešek se ještě propracoval dopředu a v cíli mu patřila výborná čtvrtá příčka. Lukáš Sáblík neudržel své tempo z počátku závodu a dokončil na 22. pozici.
„Jsem moc rád, že se závod klukům povedl. Pomůže jim to hlavně psychicky,“ pochvaloval si Jan Slavíček. „Vyzkoušeli si, že i po náročném programu minulých dvou týdnů jsou schopni velice dobře závodit. Myslím, že na sezonu jsme dobře připraveni.“

(Jan Ivan)