Plavci přivezli z Nymburka patnáct medailí

KOLÍN - S blížícím se koncem roku vrcholí plavecká sezona, ale přichází také čas vánočního veselí. A právě konec roku si kolínští plavci zpestřují účastí na vánočních závodech. K těm tradičním patří Vánoční cena města Nymburka, tradičně velmi kvalitně obsazené závody, na kterých si kolínští závodníci mohou porovnat síly se soupeři z celé republiky. Letos se konal již 37. ročník tohoto plaveckého podniku a dvacet reprezentantů Sportovního oddílu plavání Kolín se mezi soupeři z dalších šestadvaceti oddílů z celé republiky rozhodně neztratilo..

30.12.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Nejvíce se dařilo dorostencům, kteří vybojovali celkem jedenáct medailí. Deset z nich si rozdělili Adam Kavřík a Ondřej Vít. Adam Kavřík zvítězil ve čtyřech disciplínách – 100 m motýl, 100 m znak, 100 m volný způsob a 100 m polohový závod. V disciplíně 100 m prsa doplaval třetí. V téže disciplíně naopak zvítězil Ondřej Vít. V závodech na 100 m motýl, 100 m znak a 100 m polohově získal stříbrné medaile a bronz si vyplaval v závodu na 100 m volným způsobem. Oba dva patřili k nejúspěšnějším závodníkům celé Vánoční ceny. Jedenáctou medaili v dorostenecké kategorii vybojovala Kateřina Nováková, když v závodu na 100 m volným způsobem doplavala na třetím místě.

V kategorii staršího žactva, v níž měl kolínský oddíl nejpočetnější zastoupení, vybojoval jedinou medaili Jan Dařílek. V disciplíně 100 m motýl vybojoval bronz. Spolu s Adélou Bělinovou a Eliškou Serbusovou patřili k nejúspěšnějším plavcům v počtu nových osobních rekordů. Všichni tři proměnili všechny své starty v nová osobní maxima.

Mezi mladšími žáky byla stejně úspěšná Edita Kavříková. Také zaznamenala plný počet nových osobáků. Medaili však v této věkové kategorii vybojovala Marie Neumanová, a to v disciplíně 50 m volný způsob.

I mezi nejmladšími se našla medailistka. Anička Kuchařová, nejmladší reprezentantka Sportovního oddílu plavání Kolín, získala bronz v závodu na 50 m volným způsobem a završila tak počet medailí pro kolínské barvy na konečný počet patnácti kousků.

Celková statistika hovoří pro kolínské závodníky velmi příznivě. Z celkového počtu 87 startů vybojovali již zmíněných patnáct medailí a dalších 40 míst v první desítce. Vytvořili celkem 53 nových osobních rekordů a 10 rekordů oddílových. Na konci sezony je to bilance velice příznivá.

A jak hodnotí vystoupení svých svěřenců vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka? „Výkony velmi dobré. Jsem velmi spokojen. Především jsem rád, že jsme se těchto závodů mohli zúčastnit. Na konci roku vždy počítáme každou korunu a letos, protože trénujeme první rok po rekonstrukci kolínského bazénu doma, jsme opravdu nevěděli, jak vyjdeme s financemi. Naštěstí jsme od Středočeského kraje dostali grant, z něhož jsme pokryli financování hlavních závodů, takže jsme si mohli dovolit sezonu zakončit velmi úspěšnou účastí na tomto vánočním podniku. I když ve skutečnosti ještě nekončíme. Žákovská mistrovství republiky sice proběhla, ale ještě se bude konat mistrovství ČR dorostu, kam se chystají právě naši medailisté Adam Kavřík, Ondra Vít a Katka Nováková a s nimi také Robert Chlád. A současně pojedou naši nejmladší do Kladna. Takže letos máme program nabitý.“

30.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.