V kategorii jedenáctiletých žaček se na tříkilometrové trati představily dvě kolínské závodnice – Edita Kavříková a Marie Neumannová. Obě jely spíše na zkušenou, ale výsledek byl více než potěšující. Edita Kavříková zvládla tuto trať uplavat za 51 minut a 53 vteřin a k překvapení všech soupeřek vystoupala na bronzovou příčku. Marie Neumannová byla o minutu pomalejší a doplavala si pro krásné páté místo. Stejnou příčku si vyplavala na této trati, ale v kategorii dvanáctiletých žaček, Pavlína Kubátová, když tři kilometry zvládla uplavat za necelých sedmačtyřicet minut.
„Medaile Editky Kavříkové je krásným velkým překvapením,“ řekl nám spokojený trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Loni vybojoval bronz na tříkilometrové trati Michal Váňa. Byli jsme proto zvědaví, jak dopadneme letos. Holky jely spíš na zkušenou, s tak skvělými výsledky jsme nepočítali. Bylo to super.“
Třináctiletí žáci plavali kilometrů pět a kolínský oddíl reprezentovali další tři závodníci. Všichni tři se v konečném pořadí seřadili za sebe. Nejrychleji plaval Michal Váňa, který zvládl pět kilometrů ve výborném čase 1 hodina, 14 minut a 35 vteřin a v konečném pořadí mu patřila osmá příčka. O jednu minutu pomaleji a jednu příčku za ním doplaval Jakub Svoboda a hned za nimi si pro jedenácté místo dojel Jan Dařílek.
„Kluci se museli poprat s delší tratí, kde rozhoduje také zkušenost. Věřili jsme, že by do pátého místa někdo z nich mohl skončit, ale i přes jejich velkou snahu se to nepodařilo. Přesto nelze hodnotit výkony kluků nijak negativně. Rozhodně zaplavali velmi dobře a uvidíme v létě,“ dodal ještě Lhotka.

(Petr Černý)