Kompletní medailovou sbírku si z příbramského bazénu vylovila Bára Kuchařová. Zlato si vyplavala v disciplíně 50m motýl, stříbrnou medaili vybojovala v závodu na 50m znak a bronzovou v závodu na 50m volným způsobem. V disciplíně 100m volným způsobem pak dohmátla jen těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě.

Další dva cenné kovy vybojovala Kateřina Němcová, a to stříbro v disciplíně 100m prsa a bronz na poloviční trati. V závodu na 50m znak doplavala desátá na 50m volným způsobem obsadila patnácté místo.

Třetí závodnicí kolínského oddílu v Příbrami byla Adéla Spáčilová. Ta zaznamenala nejlepší umístění v disciplíně 100m prsa, v níž doplavala na velmi pěkném jedenáctém místě. Na poloviční trati pak dohmátla na třinácté pozici a v závodu na 50m znak obsadila osmnáctou příčku.

Nejmladší kolínský závodník Maxim Suk byl na závodech nováčkem, ale hned dokazoval, že s ním musí soupeři počítat. Při svých prvních startech si doplaval pro vynikající čtvrté místo v závodu na 50m znak, výborné páté místo v disciplíně 50m prsa a pěknou osmou pozici obsadil v závodu na 50m volným způsobem.

„Na první ostrý start v sezoně to jsou výsledky opravdu skvělé. Že se Bára bude prát o medaile, jsme předpokládali, ale že budou hned tři, to je velmi příjemné překvapení. I dva cenné kovy, které vybojovala Kačka Němcová, jsou vynikající. A tři místa v první desítce při prvních závodech, které si vyplaval Max Suk, jsou opravdu skvělá. Je jen škoda, že nás v Příbrami nebylo víc. Ale za měsíc bude druhé kolo a tam počítáme s mnohem početnějším týmem,“ řekl trenér kolínských plavců Petr Černý.