Plavci získali pět medailí

KOLÍN - Dalším podnikem, který absolvovali kolínští plavci, byl Přebor Středočeského kraje žactva v Příbrami. Tyto závody jsou kvalifikací na zimní Mistrovství České republiky žactva a kolínští plavci se snažili podávat maximální výkony, kterými by se na vrchol sezony probojovali.

3.12.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Dvě medaile a další skvělá umístění vybojoval Jakub Svoboda. Nejúspěšnější byl v závodech na 100 a 200m motýl, v nichž pokaždé vystoupil na stříbrný stupínek. K medailím přidal ještě výborné čtvrté místo v nejdelším závodu na 1.500m volným způsobem a dvě páté příčky v polohovém závodu na 200m a v disciplíně 200m volným způsobem.

Třetí cenný kov pro kolínské barvy si vyplaval Michal Váňa, a to ve vytrvalostním závodu na 1.500m volným způsobem, když doplaval na třetím místě. K bronzové medaili přidal čtyři čtvrtá místa v závodech na 100, 200 a 400m volným způsobem a v disciplíně 100m znak.

Další reprezentanti Sportovního oddílu plavání Kolín sice neskončili na medailových pozicích, přesto si vedli velmi dobře. Pavlína Kubátová zaplavala nejlépe v závodu na 50m motýl, ve kterém obsadila pěknou šestou příčku, a sedmé místo obsadila v nejrychlejším sprintu na 50m volným způsobem.
Za zmínku rovněž stojí osmé místo v kraulové osmistovce. Další šestou a sedmou příčku vybojoval Ondřej Kučera, a to v závodu na 50m motýl resp. 100m prsa. Adéla Bělinová byla nejúspěšnější v motýlových disciplínách, když v závodu na 100m motýl doplavala sedmá a na poloviční trati osmá.

Posledním zástupcem kolínského plavání byl Jan Dařílek. Ani ten se mezi soupeři z celého Středočeského kraje neztratil a dvakrát si doplaval pro osmé místo, a to v disciplíně 100m prsa a v polohovém závodu na 400m. Devátý pak skončil v závodu na 100m volným způsobem.

Jestliže se kolínským plavcům nedařilo získávat medaile v individuálních disciplínách, stoprocentně úspěšní byli ve štafetách. V obou případech – v polohové i v kraulové štafetě na 4x50m – se kolínským chlapcům podařilo vyplavat stříbrné medaile a završili tak konečný medailový stav na pět cenných kovů pro kolínské barvy.

„Michal s Jakubem se opravdu vytáhli,“ pochválil své svěřence vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Miloslav Lhotka. „A dvě medaile ze štafet jsou také příjemné. Velkou pochvalu zaslouží i děvčata, ale od Honzy a Ondry jsme čekali víc. Uvidíme, zda jim jejich výkony budou stačit na republice,“ dodal Lhotka.

A statistika kolínských plavců? Z celkového počtu dvaačtyřiceti startů v individuálních disciplínách tři medaile a dalších sedmadvacet umístění v první desítce a k tomu dvě medaile ze štafet. Bilance velice příznivá.