Celkem Sportovní oddíl plavání Kolín reprezentovalo osm plavců a všichni s výbornými výsledky.

Starší a zkušenější plavkyně vybojovaly na trati 5 km kompletní sbírku medailí, což se v historii Sportovního oddílu plavání Kolín ještě nikdy nepodařilo.
V kategorii čtrnáctiletých žaček se mistryní České republiky stala Marie Neumannová. Od samého začátku se držela na vedoucí pozici a až do cíle před sebe nepustila žádnou ze soupeřek a pětikilometrovou trať zaplavala v čase 1 hodina 6 minut a 26 vteřin.

Stříbrnou medaili a titul vicemistryně ČR získala Veronika Puchnerová, která startovala v kategorii třináctiletých žaček. Téměř celých 5 km se přetahovala o umístění na druhém a třetím místě, až v posledních 100 metrech zaútočila a dohmátla na skvělé stříbrné pozici.

Medailovou sbírku doplnila ziskem bronzu Pavlína Kubátová, která se v loňském roce stala vítězkou Českého poháru v dálkovém plavání v kategorii starších žaček. Od ledna postoupila do dorostenecké kategorie a v Podolí dokázala, že i mezi staršími patří na špičku českého plavání.

Všichni ostatní kolínští plavci se objevili v první desítce nejlepších dálkových plavců. V kategorii starších žáků se na pětikilometrové trati představil Michael Cepek. Takto dlouhý závod plaval poprvé a dohmátl na velmi dobrém šestém místě.

Ostatní reprezentanti Sportovního oddílu plavání Kolín startovali v kategorii mladších žáků a čekala je tříkilometrová trať. Na výborném šestém místě doplavali Denisa Försterová a Dennis Slavík. Hned za Dennisem na sedmé pozici skončil Martin Toman a na osmém místě se umístila Natálie Kleiberová.

„Tři medaile jsou naprosto skvělým výsledkem. V historii kolínského plavání se něco takového ještě nestalo.“ pochvaloval si výsledky vedoucí trenér Miloslav Lhotka. „Děvčata ukázala svou bojovnost a vůli po vítězství. Nyní se zaměříme na tempo a rychlost a budeme se připravovat na sezonu v bazénu.“ dodal Lhotka.

(Petr Černý)