V Neratovicích se konalo první kolo Krajské soutěže mladšího žactva, na němž barvy kolínského plavání hájilo celkem dvanáct mladých plavců, kterým se podařilo vybojovat celkem devět cenných kovů.
Hvězdou kolínského plavání a celých závodů se bezpochyby stala Denisa Försterová, která při všech svých startech – v závodech na 50 a 100m volným způsobem, v disciplíně 50m motýl a v polohovém závodě na 100m – nenašla přemožitelku a čtyřikrát stanula na nejvyšším stupínku. Navíc pokaždé vytvořila nejen nový osobní, ale také oddílový rekord ve své kategorii. Také Dennis Slavík se předvedl ve vynikajícím světle a stal se dvojnásobným medailistou. Z Neratovic přivezl dvě bronzové medaile v disciplínách 50m motýl a 100m prsa. Jen těsně mu unikl další bronz v polohovém závodu na 100m, ve kterém doplaval čtvrtý. Další zlatou medaili pro kolínské plavání vybojoval trochu nečekaně, ale o to šťastněji, v závodu na 50m znak Martin Toman. Dalším výborným umístěním bylo šesté místo v disciplíně 50m motýl a dvě osmé příčky v závodech na 100m prsa a 100m polohově. Osmou medaili si z Neratovic přivezla Anna Kuchařová, která doplavala stříbrná v závodu na 50m znak. Na dvojnásobné trati pak dohmátla na výborném pátém místě a dvakrát devátá skončila v závodech na 50 a 100m volným způsobem.
Velmi blízko medaili byl z kolínských Ondřej Novák, který dohmátl v disciplíně 50m prsa na čtvrtém místě. Pátou příčku pak obsadil v závodu na 100m znak. Další pátou příčku, tentokrát v závodu na 50m volným způsobem, vybojoval další kolínský závodník Martin Coubal. V disciplíně 50m motýl a v polohovém závodu na 100m pak doplaval vždy na pěkném sedmém místě.
Další závodníci okusili atmosféru závodů poprvé, a i když je chvílemi přemáhala nervozita z nového a dosud neznámého prostředí, bojovali velmi statečně a se všemi disciplínami se poprali jako praví závodníci. Děvčatům se nejvíce dařilo v disciplíně 50m prsa. Vynikající šesté místo v ní obsadila Kateřina Němcová, sedmá doplavala Lan Nguyenová, desátou příčku obsadila Eliška Dvořáková a jedenáctá dohmátla Bára Kuchařová. Z chlapců byl úspěšnější Filip Pospíšil, který si doplaval pro sedmé místo v závodu na 50m znak a devátý doplaval v disciplíně 100m prsa. Posledním kolínským závodníkem, který se v Neratovicích představil, byl Vojtěch Vajdiak. Ten dosáhl nejlepšího umístění v disciplínách 50m prsa a 50m znak, v nichž doplaval shodně na desátém místě.
Celý den uzavřely závody polohových štafet, ve kterých se představily i kolínští plavci. Dívčí štafeta ve složení Kačka Němcová, Denisa Försterová a Anička a Bára Kuchařovy obsadila čtvrté místo. Kluci – Martin Toman, Ondra Novák, Dennis Slavík a Martin Coubal – ukázali svou zkušenost a bojovnost a doplavali si pro skvělou stříbrnou medaili a završili tak skvělou bilanci kolínských barev.
„Letos máme dost nových mladých nadějí, a tak byla naše výprava oproti loňskému roku dvojnásobná. Všichni závodníci byli natěšení a na výkonech to bylo znát. I nováčci si vedli skvěle. Prostě první závody nejmladších plavců dopadly na jedničku,“ uvedl trenér Petr Černý.