V Nymburce a pak doma v Kolíně se osm mladých plavců zúčastnilo dvou kol Krajské soutěže nejmladšího žactva. Na tyto závody se po zimě velmi těšili jak plavci, tak jejich trenéři. Po dlouhém zdokonalování v trénincích tak mohli ukázat, co všechno již v tréninku zvládli a jak se na závodění připravili.
Svým přístupem tentokrát předčili veškerá očekávání. Všichni zvládli své tratě bez zaváhání a v nových osobních rekordech a navíc vybojovali pro kolínské plavání pěknou řádku medailí. Z celkového počtu šestatřiceti startů získali kolínští plavci čtrnáct cenných kovů, což je počet zatím nevídaný.
Hvězdou kolínského plavání se stala jednoznačně Denisa Försterová, která ve všech svých disciplínách dosáhla na medaili. Třikrát zvítězila, a to v disciplíně 50m znak, 50m motýl a 50m volným způsobem a třetí doplavala v závodu na 100m volným způsobem. Další tři cenné kovy si vyplaval Martin Coubal. Dvě stříbrné medaile získal v závodech na 50m motýl a 100m volným způsobem a bronz v disciplíně 100m volný způsob. Tři medaile vybojovala druhá kolínská závodnice Anna Kuchařová, která bodovala nejlépe v disciplíně 50m motýl, v níž získala stříbro. V závodech na 50m prsa a 50m volným způsobem pak dohmátla na bronzové pozici. Dvakrát se na stříbrný stupínek vyhoupl Dennis Slavík, a to v závodu na 50m znak a v disciplíně 100m prsa. Poslední dvě medaile pro kolínské závodníky byly bronzové. V disciplíně 50m motýl ji vybojoval Michael Cepek a v závodu na 100m znak nečekaně, ale o to šťastněji Martin Toman. Další dva kolínští reprezentanti sice odjeli domů bez medaile, ale rozhodně ne bez úspěchu. Ondra Novák vybojoval krásné čtvrté místo v disciplíně 50m prsa šestý doplaval na poloviční trati. Jan Kolovecký zabodoval v závodu na 50m znak, kde dohmátl na osmém místě. Na závěr každého ze závodů si kluci zaplavali štafetu, ve kterých obsadili shodně vynikající pátou příčku.
„Bylo to skvělé. Po rekonstrukci plaveckého bazénu v Kolíně jsme měli velké problémy s počtem závodníků. Jen pomalu jsme nabírali nováčky. Teď to vypadá, že se již pomalu začíná blýskat na lepší časy. Osm dětí na závodech pro nejmladší jsme opravdu dlouho neměli. Navíc jejich výkony byly opravdu skvělé a tolik medailí jsme opravdu nečekali. Všichni zaslouží velikánskou pochvalu,“ uvedl trenér Petr Černý.