Nejlépe si vedl Ondřej Vít, který se ukázal jako skvělý prsař, když ve sprintu na 50m prsa časem 32,12 vteřiny obsadil skvělé deváté místo a jen těsně skončil před branami finále. Zaznamenal tak jedno z nejlepších umístění všech českých plavců, kteří se tohoto mezinárodního plaveckého svátku zúčastnili. Na dvojnásobné trati pak doplaval na vynikající třinácté příčce. Solidní dvaačtyřicátou příčku pak obsadil v závodu na 50m motýl.
Nejlepší co do vylepšování osobních rekordů byla Kateřina Nováková. Při všech svých startech vylepšila svá osobní maxima a dokázala svou rostoucí formu a příkladnou bojovnost. Nejlepším umístěním pro Kateřinu bylo vynikající třicáté místo v závodu na 200m volným způsobem. Na poloviční trati pak dohmátla na výborné pětatřicáté pozici. Ve sprintu na 50m volným způsobem pak dohmátla padesátá.
Posledním kolínským reprezentantem v Berlíně byl Adam Kavřík. Jeho výkony bohužel poznamenala nemoc, a tak nemohl předvést to nejlepší. Přesto se ze sebe snažil dostat maximum a v disciplíně 200m znak doplaval na vynikajícím dvanáctém místě. Na poloviční trati pak dohmátl na výborné dvaadvacáté pozici. Výborné třicáté místo pak obsadil v závodu na 200m volným způsobem a ve sprintu na 50m volným způsobem dohmátl sedmačtyřicátý.
„Byl to obrovský svátek, něco takového jsme ještě nezažili,“ neskrýval nadšení vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Závody takového rozsahu se u nás nevidí. Téměř patnáct stovek plavců z celé Evropy na jednom místě, to je prostě fantazie. Takže pro naše plavce to byl skvělý zážitek, obrovská zkušenost a doufám, že i motivace pro další práci v tréninku.