Starší plavci zahájili dokonce v domácím prostředí, když se první kolo Podzimní základní soutěže konalo v bazénu kolínského aquaparku. Závodů se zúčastnilo celkem dvanáct kolínských závodníků a z celkového počtu šestašedesáti startů v individuálních disciplínách vybojovali patnáct medailí a dalších čtyřicet umístění v první desítce. Padlo čtyřiatřicet osobních rekordů, což je více než padesátiprocentní úspěšnost. „Vzhledem k tomu, že polovina našich závodníků byli dorostenci, je to úspěšnost velmi dobrá,“ okomentoval počet nových osobáků vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Miloslav Lhotka.

Nejúspěšnějšími reprezentanty kolínského plavání byly tentokrát dívky. Adéla Bělinová proměnila všech šest svých startů v nový osobní rekord a Pavlína Kubátová pětkrát vystoupala na stupně vítězů. Další tři medaile pak přidala Kateřina Nováková. Ta také zaznamenala nejhodnotnější výkon závodů, a to v disciplíně 400m volným způsobem, když tuto trať poprvé zaplavala pod pět minut.

Podobně zabodoval mezi muži Adam Kavřík, když v téže disciplíně vylepšil svůj osobní i oddílový rekord na hodnotu 4 minuty a 37 vteřin. Nejlepším mužem z kolínských byl ale určitě Jakub Červinka, který ze šesti startů vytěžil pět nových osobních rekordů.

„Je to velmi slibný start do nové sezony,“ pochválil výsledky závodů Lhotka. „Je vidět velmi pozitivní vliv soustředění, které jsme uspořádali na konci srpna,“ dodal.

Kolín také nezklamal jako pořadatel. „Měli jsme z toho trochu obavy, ale s organizací nenastaly žádné potíže, závodníci se chovali velice ukázněně, takže všechno proběhlo hladce,“ podotkl Lhotka.

Mladší plavci odjeli k prvnímu měření sil se soupeři do Mladé Boleslavi na třetí kolo Poháru Středočeského kraje žactva. Všech šest závodníků předvedlo velice dobré výkony a přivezlo do Kolína tři medaile.

V kategorii desetiletých plavců se dvakrát postavila na stupně vítězů Edita Kavříková, a to v disciplínách 50m a 100m prsa, kde v obou případech dohmátla na třetí pozici. Třetí cenný kov, také bronzový, přidal Jakub Dušek v závodu na 50m znak. K medaili přidal ještě vynikající pátou příčku na dvojnásobné trati. Třetí reprezentantka Sportovního oddílu plavání Kolín v této kategorii Marie Neumannová se také neztratila. Dvakrát dohmátla na čtvrtém místě, a to v disciplíně 50m motýl a v polohovém závodu na 100m.

Také nejmladší plavci předvedli své kvality. Dvakrát se do první desítky probojoval Denis Slavík. V disciplíně 50m prsa doplaval osmý a desátý dohmátl na dvojnásobné trati. Michael Cepek si připsal vynikající osmé místo v závodu na 50m znak. Nejmladší kolínská závodnice Anička Kuchařová zaznamenala nejlepší umístění v disciplíně 50m prsa, ve které doplavala na jednadvacátém místě.

„Všichni mladší závodníci si vedli velmi dobře. Navíc desetiletí si vybudovali dobré pozice před posledním kolem, které se odehraje na úplně novém bazénu v Berouně a kde se bude rozhodovat o celkových výsledcích v Poháru za rok 2007,“ dodal Lhotka.