Kolínský oddíl tak měl druhou nejpočetnější výpravu celého podniku a významným způsobem promluvil do pořadí jednotlivých disciplin. Z celkového počtu sto dvou startů dokázali kolínští plavci vybojovat dvacet medailí.
Nejúspěšnější kolínskou plavkyní se ukázala být v ženské kategorii Kateřina Nováková, která všechny své starty proměnila v nové osobní rekordy a každou disciplínu ověnčila ziskem medaile. Vybojovala tři zlaté v závodech na 50 a 100m volným způsobem a v disciplíně 100m motýl, jednu stříbrnou v disciplíně 100m prsa a dvě bronzové v závodu na 100m znak a v polohovém závodu na 100m.
Hned za Kačkou Novákovou se s druhým největším počtem medailí umísti Jakub Svoboda, který startoval v kategorii staršího žactva. Celkem se mu podařilo z třebovského bazénu vylovit pět cenných kovů. Tři zlaté medaile vybojoval v závodech na 50 a 100m volným způsobem a v disciplíně 100m motýl, stříbro si vyplaval v závodu na 100m znak a bronz v polohovém závodu na 100m.
Další úspěšnou medailistkou byla Denisa Försterová, startující v nejmladší žákovské kategorii. Celkem dvakrát se postavila na nejvyšší stupínek, a to v polohovém závodu na 100m a v disciplíně 50m motýl, a v závodu na 50m volným způsobem doplavala stříbrná.
Dvakrát stříbrný, a to v závodech na 100m znak a 100m volným způsobem, doplaval další kolínský borec Adam Kavřík. Ke dvěma medailím přidal ještě dvě skvělá čtvrtá místa v závodech na 50m volným způsobem a 100m polohově.
Poslední čtyři medaile si mezi sebou rozdělili další čtyři kolínští plavci. V disciplíně 100m prsa zvítězila Klára Chládová a stříbrný dohmátl Ondřej Vít. V závodu na 100m volným způsobem si pro bronzovou medaili doplaval Michal Váňa a stejnou medaili, ale v závodu na 100m motýl, vybojovala Pavlína Kubátová. Ta se navíc stala neúspěšnější sběratelkou oddílových rekordů, vytvořila celkem čtyři.
Další kolínští reprezentanti i přes velkou bojovnost na medaile nedosáhli. Přesto i jim patří velká pochvala za odhodlání, které prokázali při těžkých bojích. Vybíráme nejlepší výsledky jednotlivých závodníků. Čtyřikrát skončil těsně pod stupni vítězů Dennis Slavík. V závodech na 50m volným způsobem, 100m znak a 50m motýl dohmátl vždy na čtvrtém místě. Další dvě čtvrté příčky v závodech na 50 a 100m volným způsobem obsadila Marie Neumanová. Stejné místo si vyplavali také Edita Kavříková, v disciplíně 100m prsa, a Jakub Dušek, v závodu na 100m volným způsobem. Páté místo v závodu na 100m znak vybojoval Martin Toman a stejnou příčku v disciplíně 100m prsa obsadil Ondra Novák. Dvakrát šestý v závodech na 50m motýl a 50m volným způsobem dohmátl Martin Coubal a v disciplíně 100m prsa si pro stejné šesté místo doplavala Adéla Bělinová.
Do bojů zasáhl také vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. Startoval v Memoriálu dr. Eisenvorta v závodu na 50m volným způsobem a doplaval na výborném sedmém místě. Dvě osmé příčky v disciplínách 100m motýl a 100m prsa obsadil Jan Dařílek a desátou příčku v závodu na 100m prsa si vyplaval Robert Chlád.
„Byly to skvělé závody. Jsem opravdu nadšen,“ neskrýval své pocity vedoucí trenér a v České Třebové také závodník Miloslav Lhotka. „V nové sezoně to byla první možnost, kdy jsme postavili početný tým závodníků všech věkových kategorií – od nejmladších žáků až po dospělé. V České Třebové jsme nebyli už mnoho let, takže to pro závodníky byla premiéra v novém prostředí. Nejmladší měli navíc poprvé možnost porovnat své síly se soupeři z jiné oblasti.“
A jak se mu zamlouvaly výkony jeho svěřenců? „Z hlediska výkonů to byly také velmi vydařené závody. Více než padesát nových osobních a dvanáct oddílových rekordů je bilance opravdu skvělá. Vypadá to na pěkně nastartovanou sezonu,“ dodal.