Plavci si velepšili víc než padesát osobních rekordů

Kolín/ Po mnoha letech se kolínští plavci zúčastnili tradiční Ceny Třebovské Lokomotivy. Letos proběhl již třiadvacátý ročník a Sportovní oddíl plavání Kolín na těchto závodech reprezentovalo celkem devatenáct plavců.

22.4.2009

Miloslav Lhotka a Katka Nováková.Foto: Petr Černý

Kolínský oddíl tak měl druhou nejpočetnější výpravu celého podniku a významným způsobem promluvil do pořadí jednotlivých disciplin. Z celkového počtu sto dvou startů dokázali kolínští plavci vybojovat dvacet medailí.
Nejúspěšnější kolínskou plavkyní se ukázala být v ženské kategorii Kateřina Nováková, která všechny své starty proměnila v nové osobní rekordy a každou disciplínu ověnčila ziskem medaile. Vybojovala tři zlaté v závodech na 50 a 100m volným způsobem a v disciplíně 100m motýl, jednu stříbrnou v disciplíně 100m prsa a dvě bronzové v závodu na 100m znak a v polohovém závodu na 100m.
Hned za Kačkou Novákovou se s druhým největším počtem medailí umísti Jakub Svoboda, který startoval v kategorii staršího žactva. Celkem se mu podařilo z třebovského bazénu vylovit pět cenných kovů. Tři zlaté medaile vybojoval v závodech na 50 a 100m volným způsobem a v disciplíně 100m motýl, stříbro si vyplaval v závodu na 100m znak a bronz v polohovém závodu na 100m.
Další úspěšnou medailistkou byla Denisa Försterová, startující v nejmladší žákovské kategorii. Celkem dvakrát se postavila na nejvyšší stupínek, a to v polohovém závodu na 100m a v disciplíně 50m motýl, a v závodu na 50m volným způsobem doplavala stříbrná.
Dvakrát stříbrný, a to v závodech na 100m znak a 100m volným způsobem, doplaval další kolínský borec Adam Kavřík. Ke dvěma medailím přidal ještě dvě skvělá čtvrtá místa v závodech na 50m volným způsobem a 100m polohově.
Poslední čtyři medaile si mezi sebou rozdělili další čtyři kolínští plavci. V disciplíně 100m prsa zvítězila Klára Chládová a stříbrný dohmátl Ondřej Vít. V závodu na 100m volným způsobem si pro bronzovou medaili doplaval Michal Váňa a stejnou medaili, ale v závodu na 100m motýl, vybojovala Pavlína Kubátová. Ta se navíc stala neúspěšnější sběratelkou oddílových rekordů, vytvořila celkem čtyři.
Další kolínští reprezentanti i přes velkou bojovnost na medaile nedosáhli. Přesto i jim patří velká pochvala za odhodlání, které prokázali při těžkých bojích. Vybíráme nejlepší výsledky jednotlivých závodníků. Čtyřikrát skončil těsně pod stupni vítězů Dennis Slavík. V závodech na 50m volným způsobem, 100m znak a 50m motýl dohmátl vždy na čtvrtém místě. Další dvě čtvrté příčky v závodech na 50 a 100m volným způsobem obsadila Marie Neumanová. Stejné místo si vyplavali také Edita Kavříková, v disciplíně 100m prsa, a Jakub Dušek, v závodu na 100m volným způsobem. Páté místo v závodu na 100m znak vybojoval Martin Toman a stejnou příčku v disciplíně 100m prsa obsadil Ondra Novák. Dvakrát šestý v závodech na 50m motýl a 50m volným způsobem dohmátl Martin Coubal a v disciplíně 100m prsa si pro stejné šesté místo doplavala Adéla Bělinová.
Do bojů zasáhl také vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. Startoval v Memoriálu dr. Eisenvorta v závodu na 50m volným způsobem a doplaval na výborném sedmém místě. Dvě osmé příčky v disciplínách 100m motýl a 100m prsa obsadil Jan Dařílek a desátou příčku v závodu na 100m prsa si vyplaval Robert Chlád.
„Byly to skvělé závody. Jsem opravdu nadšen,“ neskrýval své pocity vedoucí trenér a v České Třebové také závodník Miloslav Lhotka. „V nové sezoně to byla první možnost, kdy jsme postavili početný tým závodníků všech věkových kategorií – od nejmladších žáků až po dospělé. V České Třebové jsme nebyli už mnoho let, takže to pro závodníky byla premiéra v novém prostředí. Nejmladší měli navíc poprvé možnost porovnat své síly se soupeři z jiné oblasti.“
A jak se mu zamlouvaly výkony jeho svěřenců? „Z hlediska výkonů to byly také velmi vydařené závody. Více než padesát nových osobních a dvanáct oddílových rekordů je bilance opravdu skvělá. Vypadá to na pěkně nastartovanou sezonu,“ dodal.

(Petr Černý)

22.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Prodej vánočních stromků u nákupního střediska.

Ceny rostlých stromků se od loňska příliš nezměnily

FBC Pitbuls Kolín dorostenky.
6

Mladí florbalisté Kolína bodují, muži tápou

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Podzemní kontejnery už slouží veřejnosti

Český Brod - Podzemní kontejnery na dvou náměstích – na Husově náměstí a na náměstí Arnošta z Pardubic – byly již úspěšně zkolaudovány a předány do správy Technických služeb Český Brod.

Plánují univerzitu třetího věku

Český Brod – Město plánuje od února příštího roku otevřít zájmové studium formou univerzity třetího věku pod záštitou České zemědělské univerzity v Praze. Jde o formu studia, která má umožnit vzdělávání seniorům v místě bydliště.