Tři kolínští plavci startovali na republice

Kolín/ Reprezentovat kolínský plavecký oddíl i Středočeský kraj se do Sokolova vypravili tři kolínští plavci na zimní Mistrovství České republiky třináctiletého žactva, kam se probojovali díky svým dobrým výkonům na Přeboru Středočeského kraje.

22.12.2008

Kolínští reprezentanti na Mistrovství ČR třináctiletých v Sokolově. Zleva Jan Dařílek, Michal Váňa a Jakub Svoboda.Foto: Petr Černý

I přes tréninkový výpadek se nejlépe vedlo Jakubu Svobodovi, který vybojoval nejen nejlepší umístění z kolínských, ale i nejvíce zlepšení svých osobních rekordů (ze šesti startů čtyři nové osobní rekordy). Dvakrát se probojoval do první desítky plavců republiky, a to v závodu na 400m volným způsobem, kde doplaval devátý, a v disciplíně 200m motýl, v níž obsadil vynikající desátou příčku. Jen těsně za první desítkou zaostal v nejdelším závodu šampionátu na 1.500m volným způsobem a dohmátl na jedenáctém místě. Devatenácté místo pak obsadil ještě v závodu na 100m znak.
Slušná umístění do patnáctky zaznamenal také Michal Váňa. V závodu na 1.500m volným způsobem doplaval na třináctém místě a dvakrát čtrnáctý skončil v závodech na 100 a 200m volným způsobem. Na čtyřsetmetrové trati pak skončil na sedmnácté pozici a v disciplíně 100m znak doplaval jedenadvacátý.
Třetím reprezentantem Sportovního oddílu plavání Kolín byl Jan Dařílek. Jeho nejlepším výsledkem bylo patnácté místo v disciplíně 200m motýl a jedenadvacátá příčka v polohovém závodu na 400m.
„Byl to velmi slušný závěr sezony,“ zhodnotil výkony svých plavců vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Zvláště Jakubovi Svobodovi se dařilo, bojoval až do posledních metrů a to se mu vyplatilo. Patří mezi deset nejlepších plavců v republice! I Honza Dařílek dokazoval svou bojovnost a dal do závodů opravdu všechno. Bohužel, větší naděje jsme vkládali do Michala Váni. Umístění do patnáctky nejsou špatná, ale ani jednou se neobjevil v první desítce, i když na to rozhodně má. Jeho výkony tedy zůstaly za naším očekáváním.“ uzavřel Lhotka.

(Petr Černý)

22.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie.
14

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Druhý den voleb do poslanecké sněmovny - Bylany
8

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Kolínsko - Také druhý den voleb do poslanecké sněmovny provázela na Kolínsku hojná účast voličů. Přes 50 % hlásily volební komise v sobotu dopoledne v Polepech, Zásmukách, Doubravčanech a řadě dalších míst.

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.