V padesátimetrovém podolském bazénu se představilo celkem deset reprezentantů Sportovního oddílu plavání Kolín, aby změřilo své síly se soupeři ze Středočeského kraje i z pražských plaveckých oddílů. Tyto závody byly zároveň jednou z kvalifikací na letní Mistrovství České republiky.
Čtyři cenné kovy přivezla do Kolína Kateřina Nováková. Třikrát vystoupala na stříbrný stupínek, a to v závodech na 50, 100 a 200m volným způsobem, a bronzovou medaili vybojovala v disciplíně 50m motýl. V dalších dvou závodech na 50m znak a 400m volným způsobem pak skončila jen těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Dvojnásobným přeborníkem kraje se v disciplínách 50 a 100m prsa stal kolínský borec Ondřej Vít. Ke dvěma zlatům přidal ještě stříbrnou medaili v závodu na 200m prsa. Na prsařských tratích zabodovala i další kolínská reprezentantka Klára Chládová. V disciplínách 50 a 100m prsa doplavala na stříbrné pozici a třetí dohmátla na dvousetmetrové trati. Další stříbrnou medaili vybojoval pro kolínský oddíl Adam Kavřík, a to v závodu na 100m volným způsobem. Třikrát pak na medaili nedosáhl jen těsně, když v disciplínách 50 a 400m volným způsobem a 100m znak doplaval na nepopulární bramborové pozici. Poslední medaili přivezl do Kolína Dalibor Zeman, který doplaval na druhém místě v disciplíně 100m motýl. Na dvojnásobné trati pak doplaval na čtvrtém místě.
Přestože závody jsou přeborem dorostenců a dospělých, mohou na nich startovat i mladší plavci. Z kolínského oddílu se se staršími soupeři popasovalo pět starších žáků a někteří dokázali i s nimi držet krok. Určitě nejlepšího umístění dosáhla Pavlína Kubátová, která vybojovala skvělou pátou příčku v disciplíně 200m motýl a šestá dohmátla na poloviční trati. Vynikající osmé místo obsadila i v závodě na 200m volným způsobem a ve sprintu na 50m volným způsobem dohmátla desátá. Třikrát se do první desítky probojovala i Adéla Bělinová. V disciplíně 200m prsa doplavala na vynikajícím osmém místě, na 50m prsa dohmátla devátá a stejné deváté místo obsadila i v závodu na 100m motýl. Jen těsně do první desítky se probojoval Jakub Svoboda. V jedné z nejtěžších plaveckých disciplín 200m motýl doplaval na desátém místě. Na poloviční trati pak dohmátl čtrnáctý a stejnou příčku obsadil i v závodu na 100m znak. Jedenácté místo v závodu na 400m volným způsobem obsadil Michal Váňa a poslední kolínský závodník Jan Dařílek doplaval jedenadvacátý v disciplíně 100m motýl.
„Tolik medailí jsme opravdu nečekali,“ byla první reakce vedoucího trenéra Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslava Lhotky. „Viděli jsme opravdu kvalitní výkony a vypadá to, že forma našich plavců stoupá svižným tempem. Podpoříme ji i soustředěním a pak propukne ještě tvrdší boj o účast na Mistrovství republiky.“

(Petr Černý)