Hvězdou kolínského oddílu se tentokrát stala Marie Neumannová, která šest svých startů proměnila v pět medailí. Přebornicí kraje se stala v nejrychlejší disciplíně na 50m volným způsobem a v dalších kraulových disciplínách – na tratích 100, 200, 400 a 800m dlouhých vybojovala vždy stříbrnou medaili. Všechny navíc ve skvělých nových osobních rekordech. K pěti medailím přidala vynikající čtvrté místo v disciplíně 50m motýl, kde jí další medaile unikla jen o pověstný vlásek. Ve stejném čase dohmátla ještě s další soupeřkou a o pořadí rozhodovali cíloví rozhodčí. Ti nakonec přisoudili kolínské závodnici bramborovou příčku.
Další tři medaile pro kolínské plavání vybojovala Edita Kavříková. Výborná prsařka dokázala, že stále drží krok se svými soupeřkami, když v disciplínách 100 a 200m prsa dohmátla na bronzové pozici. Stejnou medaili pak vybojovala v polohovém závodu na 200m a výborné čtvrté místo obsadila v závodu na 800m volným způsobem.
Na medaili dosáhli i mladí plavci. Na bronzový stupínek vystoupal Jakub Dušek za výkon v disciplíně 200m znak. Na poloviční trati dohmátl čtvrtý a páté místo obsadil v závodu na 100m volným způsobem. Poslední medaili pro kolínský oddíl vybojoval Michael Cepek, který velmi příjemně překvapil svým výborným výkonem v disciplíně 50m motýl si vyplaval bronz.
Další dva plavci sice nedosáhli na medaile, ovšem i oni se mohou radovat z dobrých výsledků. Karolína Kubů, která se na tyto závody probojovala poprvé, doplavala na pěkném devátém místě v disciplíně 200m prsa a stejnou příčku na 50m prsa obsadil Jan Kolovecký.
„Všichni plavci zaslouží velkou pochvalu za vzornou reprezentaci oddílu. Deset medailí na šest plavců je opravdu výborný výsledek. Fantastické výkony předváděla Maruška Neumannová. Věděli jsme, že má natrénováno, ale takový úspěch jsme nečekali. To bylo opravdu skvělé. Věřím, že většina výkonů našich plavců bude znamenat účast na zimním Poháru ČR,“ uvedl trenér Petr Černý.