Bohužel, do Kralup jelo jen sedm kolínských plavců, protože Anna Kuchařová a Martin Coubal onemocněli a místo se soupeři bojovali s chřipkou. Nemoci a nervozita jako by tentokrát ovládly skoro všechny kolínské plavce.

Největší medailové ambice měla Denisa Försterová, ale není vždycky posvícení. Při prvním startu na 50m prsa nevydržela čekat na startéra a místo zlata ji čekala diskvalifikace. Ve sprintu na 50m volným způsobem to cinklo zlatě a v polohovém závodu na 100m stříbrně. Takže to vypadalo velmi slibně.

Po obědě v závodě na 100m kraul zvítězila statečně i se spadlými brýlemi, ale v dalším polohovém závodě na 200m se opět neudržela na startu a druhá diskvalifikace byla pro Denisu těžká rána. Naštěstí se podařilo Denisu zklidnit a poslední závod dopadl naprosto skvěle. S fantastickým zlepšením o 20 vteřin na 400m kraulem zvítězila a ukázala silnou vůli a touhu po vítězství!

Výborně zahájil Dennis Slavík, který hned při prvním startu ve sprintu na 50m volným způsobem vyrazil k výbornému výkonu a stříbrné medaili. Další tři bronzové medaile v disciplíně 400m volným způsobem, v polohovém závodě na 200m a v závodu na 50m motýl a dvě čtvrtá místa jsou také velkým úspěchem, i když v disciplíně 400m volným způsobem se čekal lepší výkon, který by možná neznamenal lepší umístění, ale určitě větší šanci na start v Poháru ČR desetiletých.

V kraulové čtyřstovce si naopak velmi dobře vedl Martin Toman, když své dosavadní maximum vylepšil o 9 vteřin, a čtvrté místo je opravdu výborné. Velmi pěkná jsou i dvě pátá místa v polohovém závodě na 200m a v disciplíně 50m motýl. U Martina se projevila únava, protože dopoledne plaval výborně, všechny tři starty proměnil v nové osobní rekordy, ale odpoledne ani jeden osobák. I když chyběly jen kousíčky.

Také Filip Pospíšil bojoval s nemocí těsně před závody, a tak dva osobáky ze šesti startů nejsou úplně to nejlepší. I když nutno dodat, že právě závody na 50 a 100m znak, v nichž si tyto osobní rekordy vytvořil, zvládl naprosto skvěle. Důkazem jsou šesté a osmé místo. Solidní je také devátá příčka na 100m prsa.

Z hlediska tvoření nových osobních rekordů se nejlépe vedlo Elišce Dvořákové, která sice startovala jen čtyřikrát, ale pokaždé si vylepšila svůj osobák a zúročila tak výborné tréninkové úsilí. Jejím nejlepším umístěním je sedmé místo na 50m prsa a osmá příčka na dvojnásobné trati. Do první desítky se dostala i v dalších v disciplínách, když v závodu na 50m motýl doplavala devátá a ve sprintu na 50m volným způsobem skončila na desáté příčce.
Podobně jako Filip bojovala těsně před závody s chřipkou i Veronika Puchnerová a její výkony tak byly poznamenány velikou únavou. Přesto se se šesti starty ve velmi náročných disciplínách poprala statečně. V polohovém závodě na 200m vylepšila svůj osobák o celých 10 vteřin a doplavala na výborném šestém místě a sedmou příčku obsadila na poloviční trati. V disciplínách 100 a 200m prsa a 200m volným způsobem pak obsadila shodně jedenáctou příčku.

Nejzkušenějším plavcem z kolínských závodníků byl v Kralupech Michael Cepek. Jeho nejlepšími umístěními byla dvě sedmá místa v disciplínách 100m znak a 100m motýl. V závodu na 200m volným způsobem pak doplaval osmý a v polohovém závodu na 200m devátý. Velmi dobré bylo i desáté místo v závodu na 400m volným způsobem, v němž vylepšil svůj osobák o celých 16 vteřin.

„Krajský pohár hodně poznamenala nemocnost. Nejeli jsme kompletní a i někteří startující závodníci se prali s nemocí. Takže výkony nebyly úplně vyrovnané. Třeba Michael Cepek zaplaval 400m kraul naprosto skvěle, ale v disciplínách 100 motýl a 200 kraul zůstal daleko za svými osobáky. Velká nervozita poznamenala i výkony Denisy Försterové. Dvě diskvalifikace byly velkou ranou, ale nakonec předvedla, že z ní roste velká závodnice. Takže teď uvidíme, které výkony budou stačit na postup na Poháry ČR desetiletých a jedenáctiletých,“ řekl trenér kolínských plavců Petr Černý.