Do té doby se v Kolíně konaly jen základní soutěže určené pro plavce ze Středočeského kraje. Malá cena Kolína však byla otevřeným závodem nejen pro středočeské plavce, ale i pro závodníky z dalších oddílů. A do Kolína se jich sjelo na dvě stovky z devatenácti oddílů ze středních a východních Čech a z Prahy.

Sportovní oddíl plavání Kolín reprezentovalo celkem dvanáct mladých plavců ve věku od osmi do deseti let. Čtyři z nich okusili závodní atmosféru poprvé v životě.

V kategorii desetiletých plavců zaznamenala největší úspěch Bára Kuchařová, která dvakrát vybojovala vynikající páté místo, a to v disciplínách 50m motýl a 50m volným způsobem. V závodu na 100m volným způsobem pak doplavala šestá.

Výborné desáté místo v polohovém závodu na 100m vybojoval David Spitzer. Dvakrát pak dohmátl na velmi pěkné dvanácté příčce, a to v disciplíně 50m prsa a v závodu na 100m znak. Velmi dobré šestnácté místo v disciplíně 50m prsa a devatenácté na dvojnásobné trati si vyplavala Adéla Zajíčková.

V závodu na 50m znak skončila dvacátá. Sedmnáctou příčku v polohovém závodu na 100m obsadila Julie Markvartová. Dvakrát pak doplavala devatenáctá, a to v závodech na 50 a 100m volným způsobem.

Poslední kolínskou závodnicí v této kategorii byla Markéta Koželská, která zaznamenala nejlepší umístění v závodu na 100m volným způsobem, v němž obsadila dvaadvacáté místo. Jen o jednu příčku hůře doplavala v disciplíně 100m prsa a pětadvacátá skončila v závodu na 50m znak.

V kategorii devítiletých a mladších závodníků startovalo sedm kolínských plavců a všichni si vedli velmi dobře.

Nejlepšího umístění dosáhla Adéla Spáčilová, která obsadila skvělé čtvrté místo v disciplíně 50m motýl a vynikající sedmé místo v polohovém závodu na 100m. V disciplíně 50m znak doplavala patnáctá a šestnácté místo obsadila v závodu na 50m volným způsobem.

Vynikající čtrnácté místo v disciplíně 50m prsa si vyplavala teprve osmiletá Kristýna Jurčíková. Na dvojnásobné trati obsadila osmnáctou příčku a devatenáctá doplavala v závodu na 50m znak. Marie Nováková obsadila pěkné šestnácté místo v disciplíně 100m prsa a na poloviční trati doplavala dvaadvacátá. Pětadvacátou příčku si vyplavala v závodu na 50m volným způsobem. Devatenácté místo v disciplíně 100m prsa obsadila Vendula Nováková. K devatenácté příčce přidala dvě čtyřiadvacátá místa v disciplíně 50m prsa a v závodu na 50m volným způsobem.

Pěkné třiadvacáté místo v disciplíně 50m prsa obsadila Gabriela Vránová. V závodu na 100m znak doplavala osmadvacátá a jen o jednu příčku hůře dohmátla v závodu na 50m volným způsobem. Barboře Seidlové se podařilo ve třech startech třikrát obsadit stejnou příčku. V disciplínách 50m prsa, 50m znak a 50m volným způsobem doplavala na šestatřicátém místě.

Posledním kolínským plavcem na Malé ceně Kolína byl Jakub Humlíček. Jeho nejlepším umístěním bylo pětadvacáté místo v disciplíně 50m prsa. V závodu na 50m znak doplaval třiatřicátý a čtyřiatřicátý dohmátl v závodu na 50m volným způsobem.

Třešinkou na dortu byl zisk bronzu polohové štafety mladších žaček ve složení Gabriela Vránová, Kristýna Jurčíková, Adéla Spáčilová a Marie Nováková.

„Byl to hodně náročný den, ale stálo to za to,“ sdělil nám bezprostřední dojmy vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Zkušenosti s pořádáním závodů máme, ale závody takhle velkého rozsahu jsme v Kolíně ještě neměli. Dvě stě závodníků je opravdu velké množství. V prostředí našeho bazénu to bylo velmi náročné, ale zvládli jsme to díky dobré organizaci a díky ukázněnosti a disciplinovanosti všech závodníků a jejich trenérů. Pokud jde o naše plavce, tak všichni plavali opravdu dobře. Velkým překvapením byly výkony nejmladších, kteří se závodů účastnili poprvé. Vypadá to, že máme ve svých řadách nové velké naděje.“ dodal Lhotka.