Kolínské plavání tentokrát reprezentovalo dvaadvacet závodníků, což je letos zatím nejvyšší číslona jedněch závodech. Přestože závodili v domácím bazénu a měli tak malou výhodu známého prostředí, soupeři byli také velmi zdatní a k vidění byly krásné souboje o každou příčku.

Mezi nejúspěšnější plavce celého podniku patřili dvakolínští reprezentanti – Adam Kavřík a Denisa Försterová, kteří oba dva shodně v každém ze svých startů nenašli přemožitele. Adam si tak připsal na své konto šest a Denisa čtyři vítězství. Dalším úspěšným medailistou byl Dennis Slavík, který startoval čtyřikrát a pokaždé vystoupil na stříbrnou příčku. Trojnásobných medailistů se v řadách kolínského plavání objevilo hned několik. Z nich nejlepší byla určitě Kateřina Nováková, která pokaždé vystoupila na nejvyšší příčku. Dvě zlaté a jednu bronzovou medaili vybojovala Pavlína Kubátová, dvakrát stříbrná a jednou bronzová byla Marie Neumannová a tři bronzové medaile si vyplaval Martin Coubal.

Dvakrát se na stupně vítězů prosadili čtyři kolínští reprezentanti. Klára Chládová vystoupila jednou na zlatý a jednou na stříbrný stupínek, jednou stříbrný a bronzový byli Jakub Svoboda a Adéla Bělinová a dvě bronzové medaile vybojoval Martin Toman. Ještě čtyřiplavci si došli pro cenný kov. Robert Chlád doplaval stříbrný a pro bronzové medaile si doplavali Jakub Červinka, Dan Vejdělek a Jakub Dušek.

Celkově tedy startovali v Kolíně sto dva plavci a dvaadvacet z nich bylo kolínských (tvořili druhý nejpočetnější tým). Z celkového počtu devadesáti startů sikolínští plavci vybojovali osmatřicet medailí a dalších pětatřicet umístění v první desítce, vytvořili šestačtyřicet nových osobních a deset oddílových rekordů.

„Myslím, že jsme odvedli velmi dobrou práci,“ zhodnotil závody vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Ač se to třeba nezdá, závody v domácím prostředí jsou vždy trochu obtížnější. Pro závodníky snad ani tolik ne, divácká kulisa na plaveckých závodech není u nás tak bouřlivá ani svazující, ale trenéři domácího oddílu se promění v rozhodčí a na své svěřence nemají tolik času a prostoru, kolik by potřebovali. Proto musím pochválit naše plavce, především pak ty nejmladší, kteří zvládali celé závody s velkou mírou samostatnosti.“ uzavřel Lhotka.

(Petr Černý)