Také Sportovní oddíl plavání Kolín měl v Kladně své zástupce, kteří se předvedli ve velmi dobrém světle.

V kategorii jedenáctiletých reprezentovaly kolínské plavání dvě závodnice – Amálie Dvořáková a Kateřina Němcová.

Kateřina Němcová startovala celkem v pěti individuálních disciplínách.

Nejlepšího umístění dosáhla v disciplíně 100m prsa, v níž doplavala jen těsně za medailovými pozicemi na tolik nepopulární čtvrté příčce. Na výborné osmé místo s velikým zlepšením o celých třináct vteřin dosáhla Katka v polohovém závodu na 200m a stejnou příčku obsadila i v disciplíně 100m motýl, v níž vylepšila své dosavadní maximum o osm vteřin.

Ve svém nejkratším závodu na 50m motýl dosáhla na deváté místo a v polohovém závodu na 100m pak doplavala desátá.
Amálie Dvořáková zaznamenala nejlepší umístění v disciplíně 100m motýl, v níž doplavala na šestém místě, přičemž na této trati vylepšila svůj osobní rekord o plných deset vteřin.

Nejlepšího zlepšení ale dosáhla v závodu na 400m volným způsobem, ve kterém zlepšila své dosavadní maximum o úžasných osmatřicet vteřin a doplavala si pro vynikající sedmou příčku. V polohovém závodu na 100m pak dohmátla jedenáctá.

V kategorii desetiletého žactva startovali tři kolínští plavci. Nejúspěšnější z nich, a zároveň také nejúspěšnější ze všech kolínských reprezentantů, byla Bára Kuchařová, která jediná dosáhla na medaili. V disciplíně 50m motýl si vyplavala vynikající stříbro.

V nejrychlejším sprintu na 50m volným způsobem doplavala Bára na výborném pátém místě a jen o jednu příčku hůře skončila na dvojnásobné trati. V závodu na 100m znak a v polohovém závodu na 200m dosáhla shodně na deváté místo a svou velmi slušnou bilanci doplnila desátým místem v polohovém závodu na 100m.

Čtvrtou kolínskou závodnicí byla Adéla Zajíčková, která startovala v prsařských disciplínách. V disciplíně 50m prsa vylepšila svůj dosavadní osobní rekord o čtyři vteřiny, dostala se tak pod hranici jedné minuty a doplavala si pro pěkné deváté místo.

Na dvojnásobné trati také vylepšila své dosavadní maximum, a to o plných třináct vteřin, a dohmátla na jedenáctém místě.

Posledním reprezentantem Sportovního oddílu plavání Kolín byl v Kladně David Spitzer. Ten startoval také ve dvou disciplínách.

V závodu na 50m motýl si doplaval pro velmi pěkné šesté místo a v závodu na 200m volným způsobem dohmátl na dvanácté pozici.
„Všichni bojovali statečně o každý metr, skvělá jsou všechna velká zlepšení. Uvidíme, které výkony budou stačit na vrcholné soutěže letní sezony,“ řekl trenér Petr Černý.