Devět plavců se na krajský přebor probojovalo v osmašedesáti individuálních disciplínách a díky svým výkonům vybojovalo celkem sedmadvacet cenných kovů.
V kategorii čtrnáctiletých plavců se nejlépe vedlo Jakubu Svobodovi, který vybojoval sedm medailí. Šestkrát stanul na stříbrném stupínku, a to v disciplínách 100 a200m znak, 200m motýl a v závodech na 100, 200 a 400 volným způsobem. Sedmou medaili, tentokrát bronzovou, vybojoval ve sprintu na 50m volným způsobem. K sedmi medailím přidal dvě čtvrté příčky v disciplíně 100m motýl a v polohovém závodu na 200m. Další dvě bronzové medaile v závodech na 200 a 400m volným způsobem přidal Michal Váňa. V závodu na 100m volným způsobem přidal pěknou čtvrtou příčku. Třetím kolínským závodníkem v této kategorii byl Jan Dařílek, který také nezůstal bez medaile. V disciplíně 200m prsa doplaval na třetím místě a domů si tak odvezl bronzovou medaili. K ní přidal ještě velmi pěknou čtvrtou příčku v disciplíně 200m motýl.
Pavlína Kubátová zazářila v kategorii třináctiletých plavců. Čtyři stříbrné medaile vybojovala v kraulových disciplínách – v závodech na 50, 100, 200 a 400m volným způsobem. Na nejdelší osmisetmetrové trati si doplavala pro bronz a stejnou bronzovou medaili vybojovala v polohovém závodu na 400m. K šesti cenným kovům přidala dvě vynikající čtvrté příčky v disciplínách 100 a 200m motýl. Další bronzovou medaili vybojovala Adéla Bělinová, a to v disciplíně 100m prsa. Velkou naději měla i na dvojnásobné trati. Dlouho bojovala na předních pozicích, ale vlastní chybou na obrátce se připravila o stříbro. Dan Vejdělek tentokrát vyšel naprázdno, přestože jeho výkony byly velmi dobré. Ve všech disciplínách si vytvořil nové osobní rekordy a k medailím mu chybělo jen trochu štěstí. Nejlepším umístěním tak pro něj byla čtvrtá příčka v disciplíně 200m motýl a tři pátá místa na poloviční trati a v závodech na 50 a 100m volným způsobem.
Nejlepší závodnicí kolínského oddílu se ukázala být Marie Neumannová, která startovala v kategorii dvanáctiletých plavců a která nasbírala celkem osm cenných kovů. Dvakrát stanula na nejvyšší příčce a stala se tak přebornicí kraje. Podařilo se jí to v nejrychlejším sprintu na 50m a nejkratší polohovce na 100m. ke dvěma zlatům přidala i dvě stříbra v závodech na 100m motýl a 100m volným způsobem. Další čtyři medaile byly bronzové a Marie je vybojovala svými výkony v disciplínách 200, 400 a 800m volným způsobem a v polohovém závodu na 400m. Bronzovou medaili v disciplíně 200m prsa si z Kladna přivezla Edita Kavříková. Také ona měla k dalším medailím velmi blízko. Na poloviční prsařské trati v disciplíně 200m znak doplavala na čtvrtém místě a v polohovém závodu na 200m dohmátla pátá. Posledním reprezentantem Sportovního oddílu plavání Kolín, který se v Kladně představil, byl Jakub Dušek. Tomu se bohužel vystoupení na krajském přeboru nevyvedlo, a tak jediným lepším umístěním byla šestá příčka v závodu na 100m volným způsobem.
Poslední medaili do kolínské sbírky přidali kluci ve štafetě na 4x50m volným způsobem. Vynikajícím výkonem vybojovali bronz a uzavřeli tak velmi úspěšné působení kolínského týmu v této krajské soutěži.
„Bylo to super. Tolik medailí z krajského přeboru nepamatuji,“ neskrýval nadšení vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Pokud si vzpomínám, tak zatím největší počet medailí z krajských přeborů jsme zaznamenali asi před třemi lety, kdy jich naši plavci získali čtrnáct. Takže jsme letos asi trhli rekord. Maruška s Pavlínou a Jakubem opravdu zazářili. Veliká škoda je, že bez medaile zůstal Dan Vejdělek. Ten předvedl absolutně největší zlepšení z našich závodníků, a tak by si medaili rozhodně zasloužil,“ pokračoval ve chvále svých závodníků Lhotka. „Protože krajský přebor je kvalifikací na Mistrovství České republiky, uvidíme, které výkony budou na účast na mistrovství stačit. Já osobně věřím, že téměř všechny.“

(Petr Černý)