Dorostenci jsou v ostrém tréninku, a tak se na tento tradiční podnik vypravili s cílem prověřit své síly a momentální trénovanost. V silné konkurenci se jim podařilo vybojovat šest umístění v první desítce.
Nejblíže k zisku medaile měla Kateřina Nováková, která v závodu na 200m volným způsobem doplavala na skvělém čtvrtém místě. Na poloviční trati opět prokázala své síly a dohmátla na skvělé páté pozici. V nejrychlejším sprintu na 50m volným způsobem pak obsadil a jedenácté místo.
Dalším vynikajícím umístěním bylo šesté místo Ondřeje Víta v disciplíně 50m prsa. Tato disciplína se plavala nejprve jako kvalifikace. V ní obsadil Ondřej sedmé místo a probojoval se do finále, ve kterém svou pozici ještě o jednu příčku vylepšil. Na dvojnásobné trati pak doplaval na výborném devátém místě. Další dvě umístění mezi nejlepšími deseti vybojoval Adam Kavřík. V disciplíně 100m znak doplaval na výborném devátém místě a v závodu na 100m volným způsobem dohmátl desátý. Na znakové padesátce pak obsadil pěknou jedenáctou příčku a třináctý skončil ve sprintu na 50m volným způsobem.
Další dva kolínští reprezentanti zůstali jen těsně za první desítkou. Klára Chládová doplavala na pěkném jedenáctém místě v disciplíně 50m prsa a dvanáctá dohmátla na dvojnásobné trati. Další jedenácté místo, tentokrát v závodu na 200m volným způsobem, obsadil Dalibor Zeman.
„Kvalifikace na Mistrovství republiky, které je naším cílem, teprve proběhnou. Naši nejstarší plavci jsou nyní v těžké přípravné tréninkové fázi, a tak jsme od nich neočekávali veliké výsledky.“ řekl nám k výkonům svých svěřenců vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Každé umístění v první desítce je tedy velmi slušným úspěchem. Víme, že našim plavcům tréninky svědčí a můžeme pokračovat v přípravě na kvalifikace,“ dodal Lhotka.