Všechny tyto závody se letos uskutečnily během devíti dnů, takže pro všechny zúčastněné plavce to byla pořádná porce. Každý, kdo odplaval celou Tour, se řadí mezi nejlepší české vytrvalce. O to větší nadšení budí skutečnost, že do této elity patří i dvě kolínské plavkyně.

Celkem 35 soutěžních kilometrů v devíti dnech (5 a 10km na Seči, 10km na Slapech a po 5km v Ejpovicích a na Vltavě) absolvovala Pavlína Kubátová.

Vjediné kategorii dorostu a dospělých (mužů i žen dohromady) bylo hodnoceno celkem třiadvacet plavců, kteří vydrželi a absolvovali všechny závody. Přestože Pavlína patří do kategorie mladšího dorostu (ještě v loňském roce starší žačka), vedla si přímo fantasticky. V této společné kategorii obsadila skvělé dvanácté místo, mezi ženami pak byla hodnocena jako pátá a v kategorii mladších dorostenek jí patří stříbrná příčka.

V kategorii mladšího žactva (opět kluci i holky dohromady) postupně plavci odpadávali, až nakonec na celkových devět kilometrů (1 a 3km na Seči, 3km na Slapech a po 1km v Ejpovicích a na Vltavě) zbyli jen tři. Mezi nimi iKolíňačka Denisa Försterová, která to dotáhla na celkové stříbro a mezi děvčaty byla jediná, která zvládla odplavat všechny závody.

„Je to veliký úspěch. Pavlína dokazuje, že patří mezi českou špičku jak v bazénu, tak na volné vodě. To je úžasné,“ chválil svou svěřenkyni vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Denisa si už v loňském roce vyzkoušela některé dálkové závody a letos se do toho pěkně obula. S tím, že odplave celou Tour, jsme ze začátku ani nepočítali. Takže o to větší z toho máme radost,“ pochválil Lhotka i druhou kolínskou závodnici.

Závody Českého poháru v dálkovém plavání pokračují v Hlučíně Mistrovstvím ČR žactva a dalšími závody v srpnu. Po sedmi kolech poháru se Pavlína Kubátová pohybuje kolem patnáctého místa, Denisa Försterová je zatím na medailových pozicích a kolínský plavecký oddíl je v hodnocení klubů zatím na osmnáctém místě.