V Chomutově se soutěžilo pouze ve dvou věkových kategoriích – mladší do dvanácti let a starší od třinácti let výše. V té mladší kategorii měl kolínský oddíl jen dvě plavkyně, ale o to větší radost byla z jejich výkonů. Marie Neumannová se zařadila mezi absolutně nejúspěšnější plavce podniku, když osm startů proměnila v zisk sedmi cenných kovů! Třikrát stanula na nejvyšší příčce, a to v závodech na 100 a 400m volným způsobem a v polohovém závodě na 200m. Dvakrát si vyplavala stříbrnou medaili v závodech na 50m a 200m volným způsobem a dvakrát dosáhla na bronz v disciplíně 100m motýl a ve sprintu na 50m volným způsobem. Druhou kolínskou reprezentantkou v mladší kategorii byla Edita Kavříková, která sice dosáhla jen na jedinou medaili, ale na tu nejcennější. V disciplíně 100m prsa podala vynikající výkon a vystoupila na nejvyšší stupínek. Ke zlatu přidala ještě vynikající čtvrté místo v závodu na 400m volným způsobem a stejně cenné páté místo v polohovém závodu na 200m a dvakrát šestá dohmátla v disciplínách 50 a 100m motýl.
Ostatní kolínští závodníci se představili ve starší věkové kategorii. Z našich si nejlépe vedl Ondřej Vít, který z Chomutova přivezl čtyři medaile – stříbrnou za výkon v disciplíně 200m prsa a tři bronzové pak z disciplín 50 a 100m prsa a z dlouhé polohovky na 400m. V těsném závěsu za Ondrou, co do počtu medailí, se s třemi cennými kovy umístili dva kolínští plavci. Adam Kavřík nenašel přemožitele v závodu na 200m znak a bral zlato. Na znakové padesátce pak vybojoval bronz a stejně tak i v závodu na 200m volným způsobem. V disciplínách 100m znak a 100m volným způsobem pak skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Další tři medaile vybojovala Kateřina Nováková a všechny tři v kraulových disciplínách. V závodu na 400m volným způsobem dohmátla na stříbrné pozici a na kratších tratích 100 a 200m volným způsobem brala bronz. V nejrychlejším sprintu na 50m volným způsobem pak dohmátla na čtvrtém místě a stejnou čtvrtou příčku obsadila v disciplíně 100m motýl. Dalibor Zeman se blýskl ziskem dvou medailí v disciplínách 100 a 200m motýl, v nichž vybojoval shodně bronz. Na padesátce pak doplaval na sedmém místě. Poslední medaili pro kolínský oddíl vybojovala Klára Chládová, a to bronzovou v disciplíně 200m prsa. Na poloviční trati dohmátla čtvrtá a na prsařské padesátce doplavala na šesté příčce.
Další kolínští závodníci sice na medaile nedosáhli, ale i jejich výkony byly na vysoké úrovni a několikrát měli i ve veliké konkurenci k zisku medaile velmi blízko. Nejblíže k ní byla Pavlína Kubátová, která se skvěle předvedla v závodu na 400m volným způsobem a doplavala na vynikajícím čtvrtém místě. V disciplíně 100m motýl dohmátla na deváté pozici. Dvě sedmé příčky v závodech na 100 a 200m znak vybojoval Jakub Svoboda. V disciplíně 200m motýl pak doplaval na pěkném osmém místě. Těsně za první desítku dosáhla Adéla Bělinová, která v disciplíně 200m motýl obsadila jedenácté místo a v závodu na 200m prsa doplavala třináctá. Třinácté místo v disciplíně 200m motýl obsadil Dan Vejdělek a pro čtrnáctou příčku v závodu na 400m volným způsobem si doplaval Jan Dařílek.
„Byly to mimořádně vydařené závody. Naši plavci podávali skvělé výkony. Ukazuje se, že soustředění, které jsme nedávno absolvovali, bylo velmi kvalitní. Věřím, že forma vydrží i v následujících týdnech, kdy nás čekají Mistrovství České republiky žáků i dorostenců,“ řekl po závodech vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka.