V Chomutově se konalo Zimní Mistrovství České republiky dorostu a neobešlo se bez čtyřnásobné kolínské účasti. Pět vybojovaných finálových účastí a jedenáct umístění v první desítce je výsledek, který kolínské plavání dlouho nepamatuje.
Doslova hvězdou kolínské výpravy se stala Kateřina Nováková, která vybojovala fantastické čtvrté místo v disciplíně 1.500m volným způsobem. K tomuto vynikajícímu umístění si vyplavala ještě další tři účasti ve finále. Dvakrát sedmá doplavala v závodech na 100 a 200m volným způsobem a skvělou osmou příčku obsadila v disciplíně 800m volným způsobem. Do první desítky se vešla ještě v závodu na 400m volným způsobem, ve kterém dohmátla devátá.
Další finálovou účast zaznamenal Ondřej Vít, a to v disciplíně 50m prsa, v němž obsadil skvělé šesté místo. V závodech na 100 a 200m prsa pak doplaval shodně na vynikajícím devátém místě. Velmi pěkné sedmnácté místo si vyplaval v polohovém závodu na 200m.
Dvě výborné desáté příčky v disciplíně 50m znak a v závodu na 1.500m volným způsobem obsadil další kolínský závodník Adam Kavřík. Jen těsně za první desítkou doplaval v disciplíně 100m znak, ve které dohmátl jako jedenáctý. Výbornou dvanáctou příčku pak obsadil v závodu na 800m volným způsobem a dvě třinácté příčky vybojoval v disciplínách 200m znak a 400m volným způsobem. Do první patnáctky se vešel i v závodu na 200m volným způsobem, když doplaval na výborném čtrnáctém místě.
Posledním kolínským reprezentantem, který zasáhl do bojů na Mistrovství, byl Dalibor Zeman. Jeho nejlepším umístěním bylo velmi pěkné dvanácté místo v závodu na 200m volným způsobem. Na dvojnásobné trati pak obsadil sedmnáctou příčku, stejně jako v disciplíně 200m motýl.
„Takový úspěch jsme dlouho nezaznamenali, bylo to super!“ neskrýval radost vedoucí trenér Sportovního oddílu plavání Kolín Miloslav Lhotka. „Kačka se zařadila mezi nejlepší kraulařky v republice a to se počítá. I Ondrovo finále bylo vynikající a dvakrát skončil jen těsně před jeho branami,“ chválil své svěřence Lhotka. "Těžkou pozici měl Adam, který absolvoval nejvíc startů v disciplínách, které jsou velmi silně obsazeny. Přesto se s nimi popasoval velmi statečně a ve všech se vešel do první dvacítky. Od Dalibora jsme čekali víc, ale na jeho formě se podepsal tréninkový deficit.“
Dodejme, že některé z kolínských plavců teď čeká ještě účast na „velkém“ Mistrovství České republiky, kde budou moci porovnat své síly i s českými reprezentanty.