Čtyřikrát na nejvyšší stupínek za vítězství v závodech na 50 a 100m volným způsobem, 50m motýl a v polohovém závodu na 100m vystoupila Denisa Försterová, která jednoznačně potvrzovala pozici favoritky. V disciplíně 100m volným způsobem dokonce deklasovala soupeřky rozdílem tří vteřin, když zaplavala skvělý čas 1:17,2! Další dvě medaile přidal Dennis Slavík, který dvakrát v závodech na 50m motýl a 100m volným způsobem obsadil vynikající bronzovou příčku.

Velmi blízko zisku medaile byl i Martin Toman, který v disciplíně 50m motýl doplaval na výborném pátém místě. Dvakrát dohmátl devátý, a to v polohovém závodu na 100m a v disciplíně 100m volným způsobem, a ve sprintu na 50m volným způsobem doplaval desátý. Velmi příjemným překvapením bylo šesté místo Vojtěcha Vajdiaka v disciplíně 50m prsa. Na dvojnásobné trati si pak doplaval pro výbornou jedenáctou příčku. Vynikající šesté místo v disciplíně 100m prsa také obsadila nejmladší kolínská závodnice Kateřina Němcová, která měla ze všech kolínských závodníků nejpočetnější konkurenci. Ve stejné disciplíně 100m prsa se dařilo i dalšímu reprezentantovi kolínského plavání Filipu Pospíšilovi, který doplaval na výborném osmém místě. Devátou příčku obsadil v závodu na 50m znak, desátý doplaval na dvojnásobné trati a jedenácté místo obsadil v závodu na 100m volným způsobem. Výborné osmé místo v disciplíně 50m motýl obsadila Eliška Dvořáková a v polohovém závodu na 100m přidala velmi pěknou jedenáctou příčku. Osmá kolínská závodnice Lan Nguyenová se potýkala s tréninkovým výpadkem, a tak jejím nejlepším umístěním byly dvě dvacáté příčky v závodech na 50 a 100m znak.

Na závěr startovali všichnikolínští plavci v polohové štafetě na 4 x 50m. Kluci doplavali na vynikajícím pátém místě a děvčata obsadila jedenáctou příčku.
„Na první závody po prázdninách to bylo velmi dobré. Téměř při všech startech si mladí plavci vytvořili nové osobní rekordy. Bylo vidět, že se na závodění velmi těší. Jen je škoda, že nás nebylo víc. Příští závody nejmladších plavců budou v Mladé Boleslavi a tam plánujeme start čtrnácti závodníků. Uvidíme, jak se jim povede,“ uvedl trenér Petr Černý.