Vsetín - TJ Slavoj Český Brod 4:6

„Před zápasem jsme trochu zataktizovali se sestavou,“ prozradil českobrodský Jan Cmíral. K první dvojici nastoupili Sýkora s Petřinou. Soupeř byl ale lepší v koncovkách, a to obou setů. Domácí Vsetín se tak dostal do vedení.

Druhá dvojice Českého Brodu však srovnala krok. Vedral s Kaděrou si vcelku hladce poradili s druhou vsetínskou dvojkou. Stav tak byl 1:1 a Českobrodští mohli jít po první trojici dokonce do vedení.

„První set jsme celkem lehce vyhráli, ve druhém však domácí zlepšili útok a my jsme jim několika chybami pomohli vrátit se do zápasu,“ hodnotil Cmíral.

Následující třetí set ovládli také hráči Vsetína a tak se jejich tým ujal vedení.

Druhá trojice však vyzněla lépe pro brodské barvy. Bylo tak opět srovnáno. „V nepárové části bylo v plánu získat oba body a odskočit soupeři na rozdíl dvou bodů,“ prozradil plány českobrodský Jan Cmíral. To se však nepodařilo, když hosté z Českého Brodu prohráli hned vloženou dvojici.

Vsetín však neodskočil bodově daleko. „Naději nám udržel Marek Vedral, který si v singlu poradil s Gebelem,“ vyprávěl Cmíral.

Stejně jako první trojice dopadly remízou, tak i ty druhé skončily smírem a do posledních dvojic se šlo za vyrovnaného stavu 4:4.

Český Brod do nich vstoupil lépe. „Na konci prvního setu jsme ovšem dvakrát zkazili útok a darovali soupeři první set,“ láteřil Jan Cmíral.

Další set si už Vsetín ohlídal. Pokud hráči ze středních Čech chtěli počítat s prvním extraligovým bodem, alespoň za remízu, znamenalo to vyhrát poslední dvojku.

To se jim však nepodařilo. „V koncovkách obou setů jsme udělali chyby navíc a soupeř vyhrál,“ shrnul Jan Cmíral.

Český Brod tak Vsetínu podlehl. Tentokrát 4:6.

Ani tentokrát tak tým z Českého Brodu první extraligové body nezískal. „Za zlomové momenty lze označit prohru v první trojici, kterou jsme měli výborně rozehranou a pak ve vložené dvojici, kdy jsme prohráli první set 10:9 a celkově 2:0 na sety,“ řekl Cmíral.

V příštím kole čeká českobrodské hráče těžký zápas na hřišti Modřic.

Sestava: Cmíral, Janík, Kaděra, Petřina, Sýkora, Vedral, Vokáč ml.

(Martin Šnajdr)