Český Brod – Karlovy Vary 5:5

Sobotní extraligové kolo nabídlo souboj lídra tabulky z Karlových Varů s posledním celkem z Českého Brodu. A zrodilo se velké překvapení. „Konečně první bod,“ radoval se po zápase hrající trenér domácích Tomáš Cibulka.

Utkání začalo vcelku poklidně. Po úvodních dvojicích byl stav vyrovnaný 1:1. Následné trojice pak skončily také smírně. „Pak jsme vyhráli vloženou dvojici a Mára Vedral vyhrál singla,“ informoval Tomáš Cibulka. Český Brod se tak rázem dostal do vedení o dva body.

Karlovarským se ale podařilo hned v následující trojici snížit a rozdíl byl tak opět jen jeden bod. Českobrodští pak získali pátý bod v zápase a zajistili si v tu chvíli minimálně první extraligový bod.

Hosté pochopili, že je zle a mohli by z Českého Brodu odjet bez bodu. Obě následující odvety dvojic ale dovedli k výhře a první celek tabulky se s posledním po zápase rozešel smírem. Oba týmy si rozdělily po bodu.

Čelákovice – Český Brod 6:1

Hráči Českého Brodu pak v neděli vyrazili povzbuzení sobotní remízou k derby do Čelákovic. „Tam nás vcelku hladce rozebrali,“ zmínil Tomáš Cibulka.
Do utkání vstoupily lépe domácí Čelákovice. „Byl to pořádný fofr,“ hodnotil Tomáš Cibulka. Jeho tým po neúspěšných dvojicích a trojicích prohrával už 0:4.

„Pak se Honzovi Cmíralovi s Honzou Sýkorou podařilo získat konečně bod,“ vypíchl hrající českobrodský trenér Tomáš Cibulka vloženou dvojici. Pak ale už hra opět patřila domácím.

Následující singl a poté i trojice tak znamenaly bod pro domácí Čelákovice. „Není to náhoda, že bojují o play-off, hráli opravdu dobře,“ podotkl Cibulka. Českobrodští tak po sobotním zisku prvního extraligového bodu odjeli s Čelákovic s debaklem.

Další extraligové body se budou Českobrodští snažit získat už tuto v sobotu na domácím hřišti v souboji proti Čakovicím. Zápas začíná ve 14 hodin.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Janík, Kaděra, Petřina, Sýkora, Vedral.

(Martin Šnajdr)