Duel Českobrodským nevyšel podle jejich představ. Na půdě soupeře prohráli 1:6. Navíc ani tentokrát nenastoupili v plné sestavě.

„Chyběli nám dva hráči - Honza Vokáč mladší kvůli pracovním povinnostem a Mirek Sachl kvůli zranění, to navíc vypadá ještě na tři týdny,“ prozradil českobrodský trenér Jan Cmíral. I soupeři však chyběli tři hráči ze základní sestavy.

„Nám se zase nepovedly první dvě dvojky, prohráli jsme je opět našimi chybami. Tím jsme se zase dostali dolů,“ podotkl Jan Cmíral.

Do první dvojice nastoupil Janík s Petřinou a do druhé pak Vedral s Kaděrou. V obou ale byli úspěšnější soupeři. Stav tak byl příznivější pro domácí. Ti vedli už 2:0.

Hráči Modřic se po zisku dvou bodů dostali do klidu a také herního tempa. „Ve trojicích jsme moc šancí neměli,“ hodnotil Jan Cmíral.

Českobrodským navíc do karet nehrál fakt, že v uplynulé části extraligy moc trojic nevyhráli. I v Modřicích se tento jev potvrdil a středočeský tým obě prohrál.

Stav tak byl pro hosty z Českého Brodu doslova děsivý, a to 0:4. „Vloženou dvojici jsme vyhráli a byl to náš jediný bod,“ řekl českobrodský Jan Cmíral.
Nově složená vložená dvojice Cmíral s Cibulkou totiž nedala šanci modřickému Topinkovi s Novotným a svoji zkušenou hrou zvládla oba sety.

Napodobit je mohl Marek Vedral. Ten potvrdil svou výbornou formu a sehrál vyrovnaný zápas. „Byla smůla, že hru přerušil déšť a zápas byl skoro na třičtvrtě hodiny přerušen,“ popisoval českobrodský Jan Cmíral. „Marek se pak bohužel nedostal zpátky do tempa,“ dodal. Stav utkání tak už byl 5:1 pro domácí.

Ti nic neponechali náhodě a hned v další trojici utkání uzavřeli za konečného stavu 6:1. Ani tentokrát tak Český Brod nezískal letošní první extraligové body. „Určitě budeme chtít už nějaké body urvat,“ burcoval do dalších zápasů Cmíral. Pokusit se o to budou moci již tuto sobotu proti soupeři z Benešova.

Sestava: Cibulka, Cmíral, Janík, Kaděra, Petřina, Sýkora, Vedral.

(Martin Šnajdr)