Na světovém poháru družstev v mužské, ženské a juniorské kategorii byl k vidění nohejbal té nejvyšší kvality. Přesná podání, skvělé výměny, účinné bloky, krásné smeče a „fotbalové“ nůžky. Za to všechno odměňovali diváci v hale všechny aktéry potleskem a hlučným skandováním.

Jako první znala vítěze ženská kategorie. V ní vyhrály nohejbalistky Slovenska ve finále nad Češkami v poměru 2:1. Třetí místo nakonec braly ženy Švýcarska, které zdolaly Dánky stejným výsledkem.

Také v kategorii juniorů vyhráli Slováci, když se ve finále střetli s českým reprezentačním výběrem. I tento zápas skončil 2:1. Třetí pak byli junioři Švýcarska, jenž zvítězili hladce 3:0 nad Francií.

A podobné to bylo i mezi muži. Do finále postoupili jasně dvě nohejbalové velmoci – Češi a Slováci. I tady se ale Češi museli sklonit před uměním slovenského týmu, kterému podlehli 1:2. První utkání dvojic Češi ještě vyhráli, pak ale nezvládli trojky a bylo vyrovnáno. V siglu strhli slovenští borci vítězství na svoji stranu a mohli se radovat z nymburského zlatého hattricku.

Ještě před mužskými zápasy o konečné umístění se uskutečnil slavnostní ceremoniál, kde nastoupili všichni borci turnaje. „Je tady skvělá atmosféra, což nás hrozně těší,“ řekl během ceremoniálu ředitel Sportovního centra v Nymburce a zároveň předseda nohejbalového svazu Kamil Kleník.

Zpestřením sobotního odpoledne bylo nohejbalové exhibiční střetnutí fotbalových internacionálů. Na jedné straně stáli Ladislav Vízek, Vladimír Šmicer a Jiří Trojan, na straně druhé bojovali Ivan Hašek, Horst Siegel a Zdeněk Svoboda. Hašek a spol. vyhráli 2:0 na sety, když zvítězili 10:8 a 10:2. „Jsem zklamaný a odjíždím. S nikým nechci mluvit,“ hlesl po zápase s úsměvem bavič Vízek, který jako vždy vtipkoval i při utkání. A na otázku moderátora Pavla Čapka, jak se mu zamlouvá výkon nohejbalistů, odpověděl. „Singl, to je něco na hranici dokonalosti. Před kluky smekám,“ řekl bývalý reprezentant.

Slovo dostal i rodilý Nymburák, nyní předseda Českomoravského fotbalového svazu, bývalý reprezentant a hráč pražské Sparty Ivan Hašek. Ten byl ze šestice hráčů exhibice asi nejlepším hráčem a předvedl několik povedených směčí. „Já pocházím tady z Rémy, odkud znám spoustu lidí, kteří jsou tady. Tam mě nohejbal naučili hrát a to se mi pak ve fotbalové kariéře několikrát hodilo,“ řekl Hašek. „Nohejbalu přeji hodně příznivců, protože je to moc pěkný sport,“ dodal předseda ČMFS.