Smutek a zklamání zavládlo mezi českobrodskými nohejbalisty a jejich fanoušky. Sen o extralize se nevyplnil. Děčín v rozhodujícím utkání porazil Český Brod 5:3 a příslušnost v nejvyšší soutěže si udržel.

Do haly v Ústí nad Labem, kam bylo utkání pro nepřízeň počasí z děčínského hřiště přeloženo, přijelo několik desítek českobrodských fanoušků, kteří svému týmu vytvořili domácí prostředí. Papírově domácí se možná i díky změně místa mohli opřít jen o několik svých příznivců.

Nohejbalisté z Kolínska svému městu rozhodně ostudu neudělali. „Kolikrát to bylo 10:9, to je o kousek, přijde to pak trochu líto,“ přemítal po zápase starosta Českého Brodu Jaromír Fischer, který na utkání dorazil společně s ostatními českobrodskými fanoušky.

Poslední utkání série rozhodovaly detaily. Mnoho setů končilo rozdílem jediného bodu. „Podali jsme bojovný výkon, bohužel v závěrečných fázích se asi projevilo to, že soupeř měl daleko víc zkušeností,“ hodnotil po zápase trenér Českého Brodu Jan Cmíral. Vzpomněl tak na skutečnost, že polovina jeho týmu nemá s extraligou žádné zkušenosti.

Utkání začali lépe domácí, když první dvojku vyhráli. Brodskému týmu se však záhy podařilo vyrovnat. Úvodní trojka se nakonec převalila na stranu domácích, když dva ze tří setů skončily nejtěsnějším bodovým rozdílem. Ovšem před singlem byl již stav opět vyrovnaný, a to 2:2.

Souboj jednotlivců však tentokrát hostům nevyšel tak, jak by si představovali. „Bohužel se nám nepovedl singl, ve kterém Honza Sýkora vedl už 9:7, nakonec na 9:9 dostal eso, což ho trošku zlomilo,“ vzpomněl trenér Jan Cmíral. Druhý set singlu si pak už Josef Tirpák pohlídal a Děčín se tak v ústecké hale opět dostal do vedení, které už nepustil.

Po souboji jednotlivců se domácím povedla i další trojka. Českobrodští sice v další snížili, ovšem více se už týmu z Kolínska nepovedlo, a když v následující dvojce zvítězili Děčínští, zápas skončil za stavu 5:3. „Celou sezónu jsme stavěli na tom, že máme vyrovnaný mančaft, bohužel nás porazily individuality, které drží děčínský tým,“ připomněl po zápase Jan Cmíral.

Kladně hodnotili výkon Českého Brodu i jeho fanoušci, kteří svůj tým mohutně povzbuzovali. „Byly tam krásné okamžiky, a to ať z jedné strany, nebo z druhé,“ přemítal po zápase starosta Českého Brodu Jaromír Fischer. Ten věří, že extraliga nohejbalu bez týmu z jeho města dlouho nezůstane. „Tihle kluci jsou mladí, umí to, tak si myslím, že příští rok se do extraligy určitě dostanou,“ předvídal Fischer. „Dělali, co mohli, soupeř byl ale dnes o kousek lepší,“ uzavřel starosta.

(Martin Šnajdr)