Do utkání ale zasáhla nebývalá marodka. Na straně domácích chyběl Vokáč s Janíkem. Během zápasu se pak navíc zranil ještě Cibulka. I hosté z Modřic ale postrádali hned dva hráče.

První extraligový bod zajistili pro Českobroďáky Cibulka s Cmíralem. „Natáhl jsem si nějaký vaz vedle kotníku,“ popisoval později hrající trenér středočeského celku Tomáš Cibulka. První dvojku však ještě dohrál. Do druhé nastoupili Sachl se Sýkorou, ty už však Modřickým podlehli a stav tak byl vyrovnaný.

V trojkách šli nejdříve do vedení hosté. Celku pod vedením Tomáše Cibulky se podařilo srovnat. „Bylo to strašně vyrovnané,“ hodnotil Cibulka.

Do vedení pak šli domácí, když ve vložené dvojici Kaděra s Vedralem udolali své soupeře. „Byla to moc hezká dvojka, hrozně mě překvapili,“ chválil výkony svých svěřenců českobrodský trenér Tomáš Cibulka.

Hned v prvním kole se dokonce schylovalo k senzaci. „Honza Sýkora si skvěle vedl v singlu proti dvojnásobnému mistru světa,“ vypíchl Cibulka. Souboj jednotlivců dospěl až do třetího setu, kdy domácí Sýkora neměl daleko k úspěchu. „Možná se trochu zalekl vítězství,“ řekl hrající trenér českobrodského celku.

Stav po singlu tak byl opět vyrovnaný, a to 3:3. „To nás dostalo trochu níž, což byla škoda,“ přemítal Tomáš Cibulka.

Hráči Českého Brodu pak Modřicím podlehli v obou trojkách a ty se dostaly do výraznějšího vedení.

Domácí však svou obnovenou premiéru v nejvyšší soutěži nevzdali a snížili na rozdíl jediného bodu. O výsledku celého utkání nakonec rozhodovala poslední dvojice, a to až ve třetím setu. „Jediný balón rozhodoval, jestli budeme bodovat,“ řekl Cibulka.

Senzace se ale nakonec v Českém Brodě nekonala. Modřice si tak odvezly všechny body. „Dá se říct, že jsem spokojený,“ líčil hrající trenér domácích Tomáš Cibulka.

Tuto sobotu čeká Českobroďáky souboj na půdě mistra. O týden později přivítají na domácím nově zrekonstruovaném hřišti Žatec.

(Martin Šnajdr)