Utkání začalo pro domácí opravdu dobře. První dvojice ve složení Janík s Kaděrou s přehledem vyhrála. Ta druhá si ale už tak dobře nevedla. Po dvojkách byl tedy stav vyrovnaný 1:1.

Na svoji stranu domácí překlopili zápas hned v další trojce. Následující trojici se ale nedařilo. Nepomohlo ani několikeré střídání. „Druhou sestavu pořád točíme, každý zápas hraje někdo jiný,“ vysvětlil českobrodský trenér Tomáš Cibulka.

Hostům druhá trojice vyšla a srovnali tak krok s týmem Českého Brodu.

Vložená dvojice odstartovala nástup Českobrodských. Hlavním tahounem byl osmnáctiletý Marek Vedral, který nejdříve uspěl ve vložené dvojici s Janem Sýkorou a poté cenný bod urval i v singlu. „Je to mladý kluk, hrál tři singly, dva z nich vyhrál a ten třetí prohrál pouze těsně,“ chválil ho hrající trenér Tomáš Cibulka. Český Brod v tu chvíli vedl už 4:2.

Trojice ve složení Cibulka, Kaděra a Sýkora po bojovném výkonu uspěla i v následné trojici. „Dnes se bojovalo, i když to nebylo nějak extra nohejbalové,“ přiznal Cibulka. Druhé dvojici se ale už tak nevedlo a hráči SK Bělá upravili stav na 5:3.

Janík s Kaděrou ale v následující dvojici potvrdili roli favorita a uzavřeli na konečný stav 6:3.

Pěkné počasí přilákalo na hřiště za nemocnicí množství fanoušků, kteří hráčům vytvořili domácí atmosféru a měli se opravdu na co dívat. „Teprve osmnáctiletý mladík vlastně otočil zápas,“ pěl po zápase chválu domácí trenér Cibulka na svého svěřence Marka Vedrala.

Domácí nohejbalisté potvrdili stoupající výkon a získali tak další cenné body do prvoligové tabulky.

Sestava: Janík, Majer, Vedral, Cibulka, Cmíral, Kaděra, Sýkora a Vokáč.

(Martin Šnajdr)