Stejné to bylo i v Šumperku, i když se tam Čepelák příliš netěšil. "Trať mi tam moc nesedí," přiznal závodník.
Důkazem byla kvalifikace a v ní až deváté místo. "Od roku 2004 jsem při ní v Šumperku nikdy neskončil lépe než sedmý," řekl Čepelák. "Dobře ale vím, že rozhodující jsou až jízdy o body. A ty mi docela vyšly."
Ve velkém vedru se souboj v prestižní třídě Open smrskl na duo Čepelák - Žerava. Oba borci na první dvě místa nikoho nepustili.
"V první jízdě jsem šel po startu na čtvrté místo a ve čtvrtém kole šel do vedení. To mi vydrželo do dvacáté minuty. Výborně jedoucí Martin Žerava se dostal přede mě. I když jsem se ho brzy chytil, k útoku už to nebylo," popsal kolínský jezdec.
Ve druhé jízdě pak svému konkurentovi porážku oplatil. "Od rampy jsem tentokrát odjel jako první a chvilku bojoval s Petrem Masaříkem," líčil Čepelák. "Ve dvacáté minutě mě však znovu předjel Žerava. Tentokrát jsem však měl lepší závěr já. Tři kola před koncem jsem se vrátil do čela a vedení už udržel."
Čepelák tak potvrdil svou loňskou bilanci. Druhé jízdy vyhrál ve všech závodech kromě jediného. A hlavně díky tomu získal mistrovský titul. Letos směřuje k jeho obhajobě, po třech závodech pořadí jezdců vede.

(Jan Ivan)