„Trať byla perfektně připravená, v kvalifikaci jsem obsadil čtvrté místo,“ popisoval Čepelák.
Do první jízdy se loňský vícemistr vyřítil jako druhý za svým velkým konkurentem Martinem Žeravou, který mu loni sebral titul. Žerava svou pozici uhájil až do cíle. „Ke konci jsem se mu začal přibližovat, ale na předjetí to ještě nebylo,“ přiznal Čepelák.
Ve druhé jízdě svůj výkon ještě vyšperkoval, i když po průměrném startu vyrazil na okruh až jako šestý. „Rychle jsem se dostal na druhé místo za Petra Masaříka,“ líčil Čepelák. „Tlačil jsem ho před sebou a v posledním kole se mi podařil manévr, po němž jsem se dostal na první místo. Bylo to kousek před cílem, takže jsem mohl slavit vítězství.“
Druhý podnik mistrovství republiky se jede 17. května v jihočeské Kaplici a Čepelák bude startovat s červeným číslem pro vedoucího muže šampionátu. „Ještě předtím mě ale teď o víkendu čeká mistrák ve Švýcarsku,“ prozradil Čepelák.
Výsledky, 1. jízda: 1. Žerava, 2. Čepelák, 3. Zaremba, 4. Bartoš, 5. Kadleček, 6. Bučenec. 2. jízda: 1. Čepelák, 2. Masařík, 3. Zaremba, 4. Kadleček, 5. Bartoš, 6. Žerava.
Celkové pořadí: 1. Čepelák 47 bodů, 2. Žerava 40, 3. Zaremba 40, 4. Masařík 36, 5. Kadleček 34, 6. Bartoš 34.

(Jan Ivan)