"Moje výchozí pozice není vůbec špatná," prohlásil Jiří Čepelák a dodal: "Bude to hodně napínavý souboj."

O víkendu se jel pátý závod šampionátu v Přerově, kam se motokros na podobné úrovni vrátil po dvanácti letech. "Byl jsem příjemně překvapen. Pořadatelé připravili výbornou trať a i v tropickém vedru jí stíhali kropit, takže se téměř neprášilo," pochvaloval si Čepelák.

V obou jízdách musel po horším začátku útočit ze zadních pozic. V té první se dokonce dostal do ostrého konfliktu s největším sokem Petrem Bartošem. "Nechal jsem se od něj vyprovokovat, když mě úmyslně brzdil," popisoval Čepelák. S návalem zlosti se rozhodl tvrdě zaútočit. "Chtěl jsem mu to vrátit, ostře jsem atakoval, jenže z toho byl můj pád."

Ani dvanáctivteřinové manko však kolínského jezdce nesrazilo k rezignaci. Boleslavského rivala ještě předjel a skončil druhý za Martinem Michkem. "Bylo to tvrdé, rameno na rameno. Ale to je motokros," řekl Petr Bartoš. "V depu jsme si to s Jirkou vše vyříkali z očí do očí a jsme dál kamarádi."

Se zakopanou válečnou sekerou skončila druhá jízda úplně stejným pořadím jako ta předchozí. "Měl jsem špatný start, vyrážel jsem z desátého místa. Zajel jsem ale nejrychlejší kolo a nakonec se opět před Petra dostal," pochvaloval si Čepelák.

MX3 Open: 1. jízda: 1. Michek (TM), 2. Čepelák (Yamaha), 3. Bartoš (Honda), 4. Špaček (Kawasaki), 5. Bučenec (SR/KTM), 6. Brumla (Kawasaki).
2. jízda: 1. Michek, 2. Čepelák, 3. Bartoš, 4. Zaremba (KTM), 5. Kadleček (TM), 6. Bučenec.
Celkově: 1. Michek 50, 2. Čepelák 44, 3. Bartoš 40, 4. Špaček 32, 5. Bučenec 31, 6. Kadleček 28.
Průběžné pořadí: 1. Bartoš 210, 2. Čepelák 204, 3. Zaremba 178, 4. Bučenec 150, 5. Kadleček 146, 6. Stloukal 124.

(Jan Ivan)