Český tým ve složení Michal Kadleček, Jiří Čepelák, Jan Brabec obsadil v konkurenci dvaceti družstev ve finále sedmnáctou pozici. Domácím hrdinou se stal vítěz dvou jízd a národní šampion Ryan Villopoto, který se podílel i na loňském titulu. Zbývající triumf přidal s kariérou se loučící kapitán týmu Ricky Carmichael, který byl také jednou třetí. Tim Ferry, který v Motokrosu národů zaskočil za zraněného Jamese Stewarta, v poslední jízdě prohrál pouze s Carmichaelem a do celkové klasifikace se nepočítalo jeho čtvrté místo z druhé rozjížďky, které bylo nejhorším americkým výsledkem dne. Stříbro vybojovali s velkým odstupem Francouzi, za nimi o jediný bod třetí skončili Belgičané s mistrem světa královské třídy MX1 Stevem Ramonem.

Čeští jezdci uspěli v sobotní kvalifikaci, v níž uvízlo 11 zemí včetně favorizovaného Nového Zélandu, který nemohl spoléhat na zraněného Joshuu Coppinse a v tréninku přišel po těžkých pádech i o Bena Townleyho a Daryla Hurleyho.

V závodě Češi těsně nezopakovali 16. místo z kvalifikace i z loňského roku, když o bod prohráli s Brazilci. Nejlepšího výsledku dosáhl v poslední jízdě 24. místem Kadleček, jenž svůj předchozí start nedokončil. Čepelák přidal dvě 25. příčky a Brabec byl dvakrát devětadvacátý.
Čeští motokrosaři zvládli úspěšně nástrahy kvalifikace a postoupili do finále mistrovství světa družstev, které se koná v americkém Budds Creeku. Trojice Jiří Čepelák, Michal Kadleček, Jan Brabec obsadila šestnácté místo.

Nejlépe se vstup do závodů vydařil Američanům, kteří obhajují prvenství z loňského roku.

Domácí motokrosaři na náročné trati s řadou skoků kralovali ve všech třech třídách MX1, MX2 i Open a Ricky Carmichael, Ryan Villopoto i Tim Ferry své jízdy vyhráli. Druhé místo patřilo v první části Motokrosu národů Jihoafričanům, ze třetí pozice postoupili Italové. Z české trojice se nejvíce dařilo Kadlečkovi, jenž byl v třídě Open jedenáctý, jako druhý výsledek se započítávala Čepelákova šestnáctá příčka v MX1. Brabec byl třiadvacátý.