Velkou radost zato na oplátku přinesla dvě utkání Poháru české kuželkářské asociace.

Ve druhé lize kolínští muži odmítli nabídku, která se neodmítá. Všechna první tři družstva hrála na kuželnách soupeřů a Kolín ztrácel na prvního dva a na druhého jeden bod.

Před zahájením utkání v Jičíně už kolínští hráči věděli, že první Sadská prohrála v Bohušovicích a druhé Trnovany našly přemožitele v Táboře. V případě vítězství by Kolíňáci bodově dostihli Sadskou a v posledním kole, při výrazně lepším rozlosování, si mohli otevřít cestu do první ligy. Ale…

Jičín doma odehrál svůj standard, který na Kolín bohatě stačil. Zrekonstruovaná jičínská čtyřdráha byla nad síly hostujících hráčů, kteří domácím podlehli 6:2.

SKK Jičín - Sokol Kolín A 6:2 (Weiss 523, Dejda 565, Mierva 510, Petera 491, Pelák 543, Švorba 521).

Ve stejné soutěži hrály ženy Sokola Kolín své utkání v Ústí nad Labem proti místní Lokomotivě. Vítězství dvou hráček výrazným rozdílem stačilo na remízu a udržení 6. místa právě před víkendovým soupeřem.

Ústí nad Labem - Sokol Kolín 4:4 (Slavíková 519, Kohoutová 521, Mi. Moravcová 515, Holcmanová 513, Dejdová 535, Ma. Moravcová 504).

Jedinou výhru družstev Sokola Kolín v dlouhodobých soutěžích zaznamenalo v divizi AS „B“ družstvo, když doma rozstřílelo béčko Kutné Hory 8:0. Hosté hráli odevzdaně a nebyli domácím rovnocenným soupeřem.

Sokol Kolín B - Sparta Kutná Hora B 8:0 (Holoubek 381, Lauer 444, Brdíčko 464, R. Slavíček 417, Šatník 408, Mikoláš 469).

Po týdenní přestávce zasáhlo do bojů o body v KP II. třídy i céčko Kolína. Na kuželně v Kostelci nad Černými lesy bylo jejich soupeřem domácí „A“ družstvo. Velice vyrovnané utkání přineslo šťastný konec domácím, kteří měli součet poražených kuželek o 9 vyšší.

Kostelec - Sokol Kolín C 4:2 (Holcman 408, David 422, Pačes 380, Husák 433).

Reputaci si napravili v Poháru

V uplynulém týdnu pokračovaly také zápasy Poháru České kuželkářské asociace a do bojů zasáhli muži i ženy Sokola Kolín. Muži po vítězném prvním střetnutí doma nad prvoligovými Dačicemi 6:0 odjížděli k odvetě plni očekávání a nadějí na postup mezi posledních osm družstev.

Jak se ale v kuželkách říká, je to kulaté a stát se může ledasco. Dačice jsou v současné době na 4. místě prvoligové tabulky a jarní forma je výrazně favorizovala. Kolínští ale měli výhodu nasazení svých hráčů, a tak se vsadilo na jistý bod. Když navíc domácím nevyšlo nasazení tajného trumfu v podobě kolínským neznámého hráče z jejich B družstva, bylo už po první dvojici hráčů rozhodnuto.

Filip Dejda svého protihráče porazil a Roman Weiss uhrál na nejlepšího hráče domácích dvě dráhy. Ve druhé dvojici pak kolínští hráči přidali i druhý bod a jejich náhradník si mohl v klidu zatrénovat na tzv. „skládačkách“ - čili segmentových drahách.

Celkově sice v odvetném utkání Dačice zvítězily 4:2 o 30 kuželek, z postupu mezi osm nejlepších družstev v Poháru se ale radovali hráči Kolína.

Centropen Dačice - Sokol Kolín 4:2 (Dejda 560, Weiss 543, Pelák 559, Mierva 518).

Ženy Sokola Kolín už mezi posledními osmi družstvy jsou a jako prvního soupeře jim los přiřkl několikanásobného mistra České republiky KK Zábřeh. Utkání se uskutečnilo v neděli v Kostelci nad Černými lesy a po sobotní remíze v Ústí nad Labem si tentokrát kolínská děvčata udělala velkou radost. Dokázala využít znalostí „domácí“ kuželny a zvítězila 5:1, když na pomocné „setové“ body zvítězila 9:7.

Pro odvetu v Zábřehu to je jistě nadějný výsledek, ale pro postup do finálové čtyřky budou muset děvčata buď uhrát dva body, anebo aspoň jedno vítězství a stav na dráhy 8:8 nebo lepší. Není to beznadějné, ale bude to hodně těžké.

TJ Sokol Kolín - KK Zábřeh 5:1 (Plačková 522, Mi. Moravcová 522, Kohoutová 547, Dejdová 544).

(Dalibor Mierva)