„Soupeř nás v prvních minutách jednoznačně přehrál, jelikož jsme nedokázali dodržet stanovenou taktiku, která zněla v obraně bránit, tak aby soupeř měl maximálně jednu střelu a naopak mi v útoku držet míč, zpomalit hru a mít alespoň tři střely za útok, jelikož jsme měli výškovou převahu. Jenže v prvních patnácti minutách jsme my naopak měli v útoku pouze jednu střelu a soupeř měl útoky dlouhé s velkým množstvím střel, a proto byl stav po čtvrth hodině 1:6, když jsme poprvé skórovali až ve 14 minutě za stavu 0:6. Až potom jsme začali dodržovat stanovenou taktiku a začali jsme pomalu stahovat náskok soupeře,“ uvedl hrající asistent Radek Honzíček.
Po přestávce se Kolín zlepšil a západ hodně zdramatizoval. Na kýžené zhlato ale nakonec nedosáhl.
„Ve druhém poločase už jsme byli lepším týmem a dokázali jsme snížit skóre až na rozdíl jednoho koše, ale potom nám soupeř znovu odskočil i díky dvou chybám rozhodčího na rozdíl čtyř košů a zdálo se být rozhodnuto. Jenomže tři minuty před koncem jsme vystřídali a hned jsme dokázali ze tří útoků po sobě skórovat a půl minuty před koncem byl stav 14:15 a my měli ještě jeden útok, ale už jsme nedokázali vyrovnat. Ale i tak je pro nás tato sezona velmi úspěšná,“ dodal Honzíček.
Sestava a koše: Filip 3 (Honzíček 1), Sládek 3, Kubíček 3, Milichovský 1 (Dejdar), Břízová 2, Motáková Königsmarková, Chybová 1 (Fliegerová).