“Ke změně dochází po šesti letech,“ vysvětlil šéf stáje Jan Slavíček. „Měníme firmu, která nás zabezpečuje materiálem. Není to z důvodu nějaké nespokojenosti, ale nyní budeme mít lepší podmínky.“

Zjednodušeně řečeno. Cyklisté kolínského týmu teď budou jezdit na kolech značky Scott a celkové zabezpečení stáje by mělo být na lepší úrovni než u předchozího partnera. „Se Scottem si rozumíme sportovně i obchodně. Značka chce jít nahoru, domluvili jsme se na dlouhodobé spolupráci,“ řekl Slavíček.
Z týmu před novou sezonou odchází Ondřej Zelený, jemuž se za dva roky nepodařilo naplnit předpoklady a nedostal se do české špičky cross country horských kol. Kariéru pak překvapivě ukončila talentovaná Lenka Ochmannová. „Byl jsem tím zaskočen, ale chce se naplno věnovat studiu vysoké školy,“ uvedl. Posilou je naopak Lukáš Sáblík, někdejší juniorský supertalent. „Měl by být kandidátem reprezentace,“ přeje si Slavíček.

O víkendu startuje Kolín na mistrovství republiky Elite v cyklokrosu. V Mnichově Hradišti však nemá velké ambice, neboť se na tuto zimní disciplínu nespecializuje.