Paradoxní je průběžné pořadí poháru. Ačkoliv byl Eberl dvakrát druhý, celkově je zatím třetí… "Je to tam ale strašně vyrovnané. Tři jezdci naskládaní ve čtyřech bodech," řekl šéf kolínské stáje Jan Slavíček. "Za první místo jsou velké body, proto jsou Kulhavý se Škarnitzlem těsně před Filipem. Ale ukazuje se, že můžeme otevřeně bojovat o konečný pohárový triumf."

V Teplicích patřil Eberl hned od startu do čtyřčlenné vedoucí skupiny. Kulhavý v ní ale hned od začátku ukazoval, že má velké sebevědomí. "Jezdil v klidu, byla na něm vidět pohoda," líčil Slavíček. "Nástup si nechal až na poslední kolo. Filip s ním vydržel jet ze všech soupeřů nejdéle."

Eberla to vyneslo na druhou příčku a také k nominaci na mistrovství Evropy v Německu. Tam budou startovat také junioři Černý s Rajchartem a juniorka Lorenzová. "V nominaci mohl být i Tomáš Pešek, jenže ho bohužel zastavila nemoc," řekl Slavíček.

V Teplicích na Českém poháru nebyl v popředí výsledkové listiny pouze Eberl. Medaile bral Scott Scania team i v dalších třech kategoriích. Na třetí místo se vyšplhala Markéta Sládková, když si v juniorské kategorii připsala i velmi cenný skalp opěvované Jitky Šarnitzlové. Markéta Lorenzová skončila pátá.

Mezi kadety opět dominoval letos neporazitelný Tomáš Paprstka, za ním skončil Dan Veselý na třetím místě. "Mezi naše kluky se vešel pouze jeden z ruských mladíků," komentoval Slavíček.

Jen slova chvály pak měl pro Karolínu Kalašovou, vítězku v kategorii kadetek. "Byl to pro ní první letošní závod, protože předtím měla dlouhou lyžařskou sezonu. A hned porazila o minutu favoritku Labákovou. Takový výkon nikdo nečekal, Karolína je skutečně velký příslib," podotkl Slavíček.

Zlepšení oproti minulému závodu v Pardubicích zaznamenali i Václav Hlaváč a Lukáš Sáblík v kategorii Elite. "Po úvodním tápání je dvanácté a třinácté místo posunem vpřed. Příště bych je rád viděl v desítce," přeje si Slavíček.

(Jan Ivan)