Bohužel ve výčtu chybí lídr klubu Filip Eberl, který skončil v kategorii Elite sedmý.
Eberl tak nenavázal na medailová umístění z úvodních dvou dílů seriálu. Přitom jel jako Západočech doma, dokonce se podílel na tvorbě zbrusu nové trati. „Filip v první půlce závodu potvrdil, že do české špičky patří. Pak mu bohužel došly síly,“ litoval trenér Jan Slavíček. Eberl vypadl z vedoucí pětičlenné skupiny a nakonec ho ještě předleji Maďar Parti a oddílový kolega Václav Hlaváč, v cíli nakonec šestý.
Další umístění kolínských jezdců v kategorii Elite: 14. Tomáš Satinský, 15. Lukáš Sáblík, 22. Tomáš Pešek.
Medaile přistály do kolínské sbírky v mládežnických kategoriích. Největší pozornost si vysloužila juniorka Markéta Sládková, která vybojovala nejen druhé místo, ale i nominaci na mistrovství světa v italském Val di Sole. V Karlových Varech zajela dobře i Markéta Lorenzová a brala pátou příčku. „Chvíli to vypadalo, že mohou být na stupních vítězů obě. Druhá z Markét ale tempo neudržela,“ glosoval Slavíček.
Tradiční sílu má Kolín mezi kadety. Tomáš Paprstka zůstal i potřetí v poháru neporažen, třetí skončil Dan Veselý. A i Karolína Kalašová v konkurenci dívek opět zazářila. I když musela zastavit v depu, nakonec vyhrála. I ona podobně jako Paprstka zůstává v poháru neporažena.
Zlepšili se i junioři, zejména osmý Josef Rajchart. „Pepa se po útlumu v úvodu sezony pomalu vrací do formy. Věřím, že na mistrovství republiky už bude připraven na souboj o cenné kovy,“ uvedl Slavíček.
Poslední umístění na stupních vítězů zapsala Karolína Nováková, když dojela druhá.
Další pohárový podnik je na programu příští sobotu ve Špindlerově Mlýně.

(Jan Ivan)