„Už ráno před závodem jsem se zaradoval,“ líčil pro server mtbs.cz dobře naladěný Paprstka. „Bylo zataženo, poprchávalo. A přesně to mi vyhovuje.“
Ačkoliv neměl úplně nejvýhodnější startovní pozici, každým okruhem se propracovával kupředu. „Jsem moc spokojenej, desítka byla mým cílem. Byl to super závod, cítil jsem se skvěle, nohy perfektní. Nejhorší pro mě bylo to pozvolné stoupání po startu, pokoušel jsem se jim tam nastupovat, takže do techniky jsem najížděl popravený,“ řekl v cíli Paprstka.

Jeho výsledek je zatím nejlepším českým umístěním v individuálním závodě a zřejmě to tak i zůstane.

Naopak zklamaný zůstal Daniel Veselý z Červených Peček, druhý zástupce kolínského klubu v juniorském závodě. Do cíle dorazil na 39. pozici, což ho neuspokojilo. „Bral bych to do dvacátého místa. Ale trať mi nesedla, nezvládal jsem to technicky, ztrácel jsem,“ přiznal Veselý.

Jelikož oba s Paprstkou mohou mezi juniory startovat i za rok, zůstává velká naděje na zlepšení.

V závodě do 23 nedokázal Lukáš Sáblík nevázat na svůj výkon ze štafetového závodu. Jediný český jezdec v této kategorii skončil na 36. místě. „O spokojenosti nemůže být řeč. Po startu jsem se snažil dostat se Saganem dopředu, ale dvakrát to spadlo a potom už se to roztrhalo a už jsem se nedokázal posunout dopředu,“ řekl zklamaný Sáblík.

Jmenovaný Slovák Peter Sagan, v devatenácti letech jeden z nejmladších bikerů na startu, přitom skončil na vynikajícím čtvrtém místě.

Ve štafetě, která šampionát zahajovala, startoval Sáblík společně s Kulhavým, Havlíkovou a Nesvadbou. Kolínský závodník vytáhl na posledním úseku družstvo z jedenáctého na konečné osmé místo.

(Jan Ivan)