Při víkendovém finále Českého poháru cross country horských kol v Kutné Hoře nechali za sebou veškerou konkurenci juniorka Karolína Kalašová, junior Tomáš Paprstka a především Filip Eberl v nejprestižnější kategorii Elite.

"Asi to neděláme zase tak špatně, úspěšné výsledky mluví za vše," řekl kouč Jan Slavíček, který se v Kutné Hoře musel hájit před stížnostmi některých týmů, jimž se nezamlouvaly jeho metody ve funkci reprezentačního trenéra.

V deštivé a blátivé Kutné Hoře nastoupil Filip Eberl soupeřům hned od začátku. "Nechtěl jsem na nic čekat. Jezdit v tomhle počasí někde vzadu, to by se nemuselo vyplatit," líčil Eberl. "V závěru už jsem toho měl plné zuby, braly mě i křeče. Ale uhájil jsem to."

Pro kolínského jezdce to bylo vůbec první pohárové vítězství v kariéře. Je to trochu paradox, protože loni se stal v Českém poháru celkovým vítězem. Mohlo se mu to podařit i letos. Stačilo aby při jeho víkendovém triumfu skončil Jiří Friedl hůře než čtvrtý. Dokonce to bylo pravděpodobné, protože bývalý kolínský závodník v poslední době marodil a kvůli zdravotním potížím se vzdal i startu na mistrovství světa v Austrálii. V Kutné Hoře však zabojoval a druhým místem celkový triumf v poháru uhájil. "Nevěděl jsem, co od sebe čekat. Takže to v mém podání byla spíš taková defenzivní jízda. Naplno jsem jel až v posledním kole," řekl Jiří Friedl.

"Tři vítězství v závodě a tři druhá místa v celkovém hodnocení letošního poháru jsou vynikajícím přídavkem k sedmi mistrovským medailím z Karlových Varů," uvedl Jan Slavíček.

(Jan Ivan)