Naposledy měl Eberl závod rozjetý na lepší umístění, jenže v závěru mu došly síly. „Jezdil na hraně padesátky, ale v posledních dvou kolech se propadl zpět,“ líčil trenér Jan Slavíček. „On totiž Filip není žádný vytrvalec a podniky trvající nad dvě hodiny pro něj nejsou to pravé ořechové. Zkusíme na tom zapracovat.“
Další akce Světového poháru je na programu o víkendu v Madridu. „Tentokrát vynechávám,“ řekl Filip Eberl. „Budu se soustředit na Český pohár v Teplicích.“
Ten se jede už ve čtvrtek a Eberl potřebuje uspět, aby přesvědčil reprezentačního kouče Jiřího Lutovského o správnosti své nominace ne evropský šampionát. „Má šanci,“ věří Slavíček.


Veselý zazářil na silnici


Nejen v terénu umí jezdit mladík z cyklistické stáje Scott Scania team Dan Veselý. Potvrdil to v Brně při Českém poháru na silnici. Senzačně tam dokázal vyhrát kategorii kadetů při závodě s hromadným startem. V polovině trasy nastoupil a všem ujel. A byl to atak rozhodující. V historii kolínského klubu před tím nikdo jiný Český pohár na silnici nevyhrál.
“Dan ukázal, že je komplexním cyklistou. Takových moc není,“ řekl trenér Jan Slavíček. „Věřím, že to pro něj bude dobrá motivace do další práce.

(Jan Ivan)