Při těchto podnicích nejvyšší kategorie ho velmi limituje startovní pozice, která je velice nevýhodná. Tentokrát Eberl vyrazil zhruba ze sedmdesáté pozice, což znamená hned na startu velkou ztrátu na nejlepší. „Pak se mi jelo dobře. Vypadalo to, že se v pohodě udržím v elitní čtyřicítce. Jenže v posledním okruhu mi totálně došly síly, zřejmě jako následek totálního nasazení při finále Českého poháru v Kuřimi,“ řekl Filip Eberl.
Bylo z toho 51. místo.
Úžasný zápis udělal v Schadmingu bývalý kolínský jezdce Jaroslav Kulhavý. V konkurenci kompletní světové špičky obsadil pátou příčku, což je historicky nejlepší umístění českého bikera v závodě Světového poháru.
Na klubové úrovni Eberl na Kulhavého úspěšně navazuje. Ve finále Českého poháru v Kuřimi skončil na třetím místě, což mu stačilo k celkovému triumfu. A to je obrovský úspěch. „Do historie našeho klubu se zapíše zlatým písmem,“ řekl šéf stáje Scott Scania team Jan Slavíček. „Nesmíme ale zapomenout ani na Tomáše Paprstku, který naprosto jednoznačně ovládl domácí pohárovou soutěž v kategorii kadetů.“
Při finálovém závodě v Kuřimi útočili jezdci kolínského klubu téměř na všech frontách. A když akce skončila, tým pak hrdě vyhlásil do světa: „V letošní sezoně jsme doma byli nejlepším bikovým oddílem.“
Před rokem se přitom Kolíňákům v Kuřimi vůbec nedařilo. Na podmáčené bahnité trati tam pouze počítali ztráty. No a teď? „Tři první místa, jedno druhé a jedno třetí. Fantastické vyvrcholení sezony,“ usmíval se Slavíček.
První místo vybojovala žákyně Karolína Novotná, celkově v poháru druhá. Jasně vládli kadeti, letos výstavní kategorie Scott Scania teamu. Mezi chlapci dominoval Tomáš Paprstka, mezi dívkami Karolína Kalašová. Ta jen kvůli mižšímu počtu startů skončila celkově druhá, protože jinak při každém svém startu pouze vítězila. Paprstka celkové prvenství v pohodě uhájil. Bohužel se to nepodařilo Danu Veselému, který doléčuje zlomeninu ruky a skončil devátý. Mezi kadety se tak celkově propadl z druhé na konečnou třetí příčku.
Medailové umístění vybojoval i stříbrný junior Josef Rajchart, který si v posledním pohárovém závodě připsal nejlepší výsledek sezony. Celkově v poháru skončil čtvrtý.
Eberl v kategorii Elite ztrácel před posledním podnikem jedenáct bodů na lídra Jana Škarnitzla. Ten nebyl v pohodě, propadal se a nakonec vzdal. Eberl naopak udržel koncentraci a podlehl pouze silnému tandemu reprezentantů Spěšný - Kulhavý. A to stačilo na celkové vítězství. Velmi dobře si vedl i loňský junior Tomáš Pešek, který si poprvé v Elite připsal umístění v nejlepší desítce a skončil právě desátý.
“Podle výsledků to vypadá, že už jsou pro nás stupně vítězů tak nějak samozřejmostí,“ zamyslel se Jan Slavíček. „Chtěl bych říct, že tomu tak není. Za každým úspěchem je spousta dřiny a my se budeme chtít dál zlepšovat.“

(Jan Ivan)