Počítá se především další druhá příčka Filipa Eberla v nejprestižnější třídě Elite. Eberl dosáhl na stříbrný stupínek už potřetí ze čtyř letošních závodů a druhé místo mu patří i v průběžném pořadí poháru. Ale ani vedoucí Jan Škarnitzl není daleko.
Tentokrát Eberl brilantně zvládl trať šplhající po červené sjezdovce. Od začátku se držel ve vedoucí šestičlenné skupině, z níž jezdci postupně odpadávali. V cíli byl první Jaroslav Kulhavý a třetí za Eberlem dojel Jiří Friedl. „Byl to zajímavý pohled na vítěznou trojku. Kulhavý s Friedlem za náš klub jezdili v minulosti, Eberl za nás závodí teď,“ pousmál se šéf kolínské stáje Jan Slavíček a pozitivně zhodnotil i osmé místo Lukáše Sáblíka. „Poprvé od příchodu k nám se dostal do elitní desítky. Škoda, že zdravotní důvody nepustily na start Vaška Hlaváče, mohlo to být ještě lepší.“
S nadšením bude na Špindlerův Mlýn vzpomínat kadet Dan Veselý. Biker z Červených Peček se hned od startu rozjel k famóznímu tempu a dokázal zvítězit stylem start - cíl. Po nedávném triumfu v silničním poháru tak poprvé v kariéře vévodil i pelotonu horských kol. Poprvé v sezoně tak v terénu porazil stájového kolegu Tomáše Paprstku, který vyhrál všechny předchozí závody. Tentokrát skončil o půl minuty druhý. „Měl v nohách těžké soustředění v Horním Bradle, zpočátku se velmi trápil. Dan Veselý se představil ve skvělé formě,“ podotkl Slavíček.
Další prvenství získala kadetka Karolína Kalašová. „Ve své kategorii je suverénkou a směřuje k celkovému pohárovému vítězství,“ míní kouč Slavíček.
Závod příliš nevyšel juniorce Markétě Sládkové, přesto dokázala uhájit třetí pozici. Sládková tento víkend startuje jako jediný zástupce kolínského klubu na mistrovství světa v Itálii.
Výčet medailových úspěchů ze Špindlerova Mlýna ukončuje bronz Karolíny Novotné mezi žákyněmi.
“Výborně si ale vedl i žák Jakub Cozl, který skončil sedmý. V juniorské kategorii pak posbírali Rajchart s Lupíkem šesté a osmé místo,“ doplnil Slavíček.
Dalším velkým závodem cross country horských kol je teď v Česku až mistrovství republiky, které se pojede 12. a 13. července ve Velkých Losinách.

(Jan Ivan)