V nedaleké Velimi proběhlo 1. kolo letošního ročníku populární judistické soutěže mládeže Polabská liga za účasti třinácti oddílů. Za kolínský tým nastoupilo 11 sportovců, kteří se umístili v soutěži družstev na solidním 6.-7. místě.

Mezi jednotlivci si vedli také dobře a v jednotlivých váhových a věkových kategoriích obsadil první místo Tomáš Novotný, stříbro získali Valenta, Hojda, Holinka, Škornička a bronzovou medaili vybojoval Pekař. Na čtvrtém místě skončili Hibelbauer s Poklopem, pátou příčku obsadil Kopecký a sedmé místo zůstalo na Pavla Škarvadu a Kováče.

Dařilo se nadějné Janě Horákové. Ta naše město dobře reprezentovala na VC města Hranice, kam se sjela judistická elita z šesti zemí. Horáková nastoupila v kategorii juniorek do 70-ti kg. Měla smůlu na los, který ji hned v prvním duelu přiřknul Slovinku Pogacnik, pátou z mistrovství Evropy. S ní prohrála v boji na zemi na nasazenou páku na loket. V opravných utkáních však Horáková již ani jednou nezaváhala a všechny další soupeřky porazila před vypršením časového limitu na ipon. Vybojovala tak pro kolínské judo cenou bronzovou medaili.